ZUŠ Eugena Suchoňa v prázdninovej nálade...

Júl 2018 / Prečítané 426 krát

   V prázdninovej nálade sa niesli oba júnové verejné koncerty Základnej umeleckej školy Eugena Suchoňa v Pezinku.
   V nedeľu 10. júna excelovali na svojom galakoncerte žiaci tanečného odboru. V niekoľkých pútavých, nápaditých a náročných choreografiách sa nám predstavili žiačky klasického a moderného tanca z triedy Mgr.art. Diany Schlosserovej a žiaci ľudového tanca z triedy Mgr.art. Martina Melníka. Opäť sa raz potvrdila stará pravda, že ak sa stretnú talentovaní žiaci s kvalitným pedagogickým vedením a majú chuť pracovať, dokážu malé zázraky. A nielen na pezinskom galakoncerte, ale aj na tanečnej súťaži Saltare orbis 2018 v Malackách potvrdili žiačky Diany Schlosserovej svoje kvality.
   Školu a Pezinok reprezentovali s piatimi choreografiami a každá z nich získala vo svojej kategórii jedno z najvyšších troch ocenení.
   19. júna sme si mohli v dome kultúry vypočuť príjemný zvukovo farebný predprázdninový koncert žiakov hudobného odboru. Zazneli zvučky z rozprávok, klasická, džezová, populárna hudba... Malým prekvapením večera bolo spoločné vystúpenie našej ľudovej hudby Sekvoja a speváckej skupiny Hviezdičky s mladou slovenskou folkovou speváčkou a skladateľkou Danicou Weissabel.
   Z jej autorskej dielne zazneli tri piesne: Vedomci, Cesta a Čajíček. Nadšené publikum účinkujúcich odmeňovalo bohatým potleskom.
   V čase, keď väčšina študentov už z posledných síl zachraňuje školský rok a opravuje nevydarené známky, mladá talentovaná huslistka Emma Lásková z triedy PaedDr. Ľubomíry Záhradníkovej, DiS.art.,PhD. dokázala zmobilizovať všetky svoje tvorivé sily a pripraviť sa na náročnú medzinárodnú súťažnú prehliadku Júliusa von Beliczayho v Komárne. A nielen to, Emma si v 5. kategórii v sólovej hre na husliach vybojovala krásne bronzové pásmo.
   Ani žiaci nášho výtvarného odboru v ostatných mesiacoch nelenili. Viacerí sa aktívne zúčastnili už tradičnej výtvarnej súťaže „Kupeckého svet“ a priniesli aj vynikajúce umiestnenia:
z triedy akademickej maliarky Júlie Piačkovej získala 1. miesto Lucia Daňová, 2. miesto Samuel Zápražný a Veronika Fečová a 3. miesto Lujza Kuráková. Z triedy Mgr.art. Danice Tykovej sa umiestnil na 1. mieste Tomáš Syrový a 3. miesto obsadila Katarína Šotterová.
   Počas tohtoročných Keramických trhov v Pezinku opäť ožila naša galéria v ZUŠ krásnymi tvarmi a farbami z keramiky. Pútavou a zaujímavou výstavou nazvanou „Misa“ prezentovali svoje umelecké videnie a schopnosti žiaci nášho výtvarného odboru. Takto sa aj oni aktívne podieľajú na zachovávaní kultúrneho dedičstva našich predkov.
   ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku má opäť za sebou jeden krásny, úspešný školský rok, a to aj vďaka výraznej podpore zriaďovateľa – Mesta Pezinok, Pezinského kultúrneho centra, Občianskeho združenia pri ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku, ale aj vďaka všetkým vám, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporujete a pomáhate nám. ĎAKUJEME!!!

 

(ZA)

 


Ohodnoťte článok: