Play Off malokarpatskej hokejovej ligy 2017/18

Jún 2018 / Prečítané 287 krát

   Po odohratí zápasov základnej časti nasledovalo 1. kolo PLAY OFF. Medzi osmičku najlepších sa dostali víťaz základnej časti a obhajca titulu Watberg Senec, Haliganda Pezinok, Diabli Reca, Draci Pezinok, HC Chilli, Warriors, HC Orly Modra a Savages Petržalka. Liga sa skvalitnila, pribudli nové mužstvá, ktoré potvrdili svoju kvalitu a oprávnene sú vo vyraďovacích bojoch (HC Orly Modra, Savages Petržalka prišli zo Seneckej ligy a Warriors, ktorí dávnejšie pôsobili v lige). Štvrťfinále sa hralo na 2 víťazné zápasy.
   Štvrťfinále: Obhajca titulu senecký Watberg sa stretol s nováčikom ligy petržalským Savages, s ktorým si poradil v dvoch zápasoch 3:2 a 7:1. Kým v prvom to bolo vyrovnané do konca, v druhom bez problémov Senčania potvrdili svoju dominanciu a stali sa tak prvými semifinalistami. O druhom postupujúcom sa rozhodlo v zápase medzi Haligandou Pezinok a modranskými Orlami. Oba zápasy boli v plnej réžii Haligandy a po výhrach 9:1 a 10:2 bez problémov postúpili po dvoch rokoch do semifinále. Tretiu dvojicu tvorili Diabli z Rece a Warriori. Táto séria bola najvyrovnanejšia. V prvom zápase sa tešili po výhre na trestné strieľania Warriori, naopak druhý zápas bol plne v réžii Rečanov. Rozhodujúci tretí duel vyšiel lepšie Diablom, keď dokázali zvíťaziť a po výsledkoch 5:6sn, 8:2 a 5:1 postúpili do semifinále. Vyrovnaný duel sa očakával medzi pezinskými mužstvami Drakmi a HC Chilli, lenže neplatilo to hlavne v prvom dueli, kedy Draci jednoznačne vyhrali 9:4. Chilli sa netešilo ani v druhom zápase, hoci bol vyrovnaný a po výsledku 1-3 vypadli z bojov o medaily a z postupu sa tak tešili Draci Pezinok.
   Semifinále: Prvý duel medzi Watbergom a Drakmi priniesol vyrovnaný zápas, kde dominovali brankári, ale nakoniec misky váh na svoju stranu priklonili Senčania, ktorí vyhrali 4-1. Druhý zápas sa niesol od začiatku v plnej réžii Senčanov, keď zvíťazili jasne a s prehľadom 14-3 a postúpili tak do finále.
   Druhú dvojicu tvorili Rečania s Haligandou a zápas to bol ako remeň, plný zvratov. Úvod vyšiel lepšie Pezinčanom, keď viedli 3-0 a 4-2, ale Diabli zabojovali a na začiatku 3.tretiny otočili na 5-4. Lenže Haliganda neskladala zbrane a otočila znova vo svoj prospech na 7-5. To však nebolo všetko, Reca silným finišom tromi gólmi priklonila víťazstvo na svoju stranu a po výhre 8-7 sa tak ujala vedenia v sérii. Druhý a tretí zápas však už mali pevne v rukách Pezinčania a po výhrach 11-3 a 7-2 postúpili po troch rokoch do finále.
   FINÁLE: WATBERG SENEC (1) – HALIGANDA PEZINOK (2)  6-7sn; 7-4, 3-6, 5-4pp a    Obhajca titulu Senčania sa v prvom zápase rýchlo ujali vedenia 2-0, ale potom prestali hrať, iniciatívy sa chytili Pezinčania a otočili stav vo svoj prospech na 4-2. Prakticky do konca zápasu si udržiavali náskok, lenže sa im ho nepodarilo udržať. 30 sekúnd pred koncom mala možnosť Haliganda dať pri power play do prázdnej brány na 7-5, lenže nedali a z protiútoku Watberg vyrovnal na 6-6. Išlo sa do predĺženia, v ktorom sa nerozhodlo a tak šli na rad samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejšími Pezinčania (Kern rozhodujúci nájazd) a ujali sa tak vedenia v sérii. Druhý zápas sa niesol v podobnom duchu, hral sa vynikajúci útočný hokejbal z oboch strán, pre oko diváka. Znova padlo veľa gólov. Pezinčania ťažili hlavne zo spolupráce prvého útoku s disponovaným kanonierom Tomášom Gašparikom, ktorý svoje kvality dokazoval počas celej ligy a aj vo finále sa na neho mohli spoľahnúť. Lenže Watberg sa nevzdával, bojoval a podarilo sa mu vyrovnaný zápas dotiahnuť do víťazného konca vo svoj prospech, keď rozhodli v samom závere a vyhrali 7-4. Tretí zápas sa znova vyvíjal lepšie pre Haligandu, keď si už v úvode vypracoval 3 gólový náskok a ten si udržala až do konca stretnutia. Pezinčania podali výborný výkon, podporený kolektívnou hrou a skvelým brankárom a vypracovali si tak matchball. Štvrtý zápas bol od začiatku vyrovnaný, vedenia sa ujala Haliganda, a to 1-0 a 2-1, keď sa znova presadil kanonier T. Gašparik, lenže Watbergu sa podarilo zápas postupne otočiť vo svoj prospech na 3-2 a 4-3. Posledné dejstvo Pezinčania nezabalili tvrdo bojovali a to im prinieslo vyrovnávajúci gól na 4-4. Na oboch stranách sa hral otvorený hokejbal, brankári sa prekonávali, zvonili tyčky, ale gól už do konca riadnej hracej doby nepadol, hoci 14s pred koncom Haliganda mohla rozhodnúť a sa radovať, lenže platilo do bodky nedáš – dostaneš. V predĺžení Watberg využil presilovku Thronom 5-4 a tak si Senčania vynútili posledný rozhodujúci piaty duel.
   V ňom síce bolo ešte v úvode vyrovnaná partia a stav 2-2, ale potom Senčania prepli na vyšší level, získali 3-gólový náskok a po celkovom výsledku 8-3 sa stali majstrami ligy WATBERG SENEC a obhájili minuloročný titul MHL Pezinok. Medaily, poháre a individuálne ocenenia pre najlepších hráčov po skončení finálového boja odovzdával viceprimátor mesta Pezinok Ing. Ján Čech spolu s predstaviteľmi MHL Pezinok.
   Zápas o 3. miesto DIABLI RECA (3) - DRACI PEZINOK (4) 3-4 sn

Individuálne štatistiky po základnej časti MHbL Pezinok
  
Najlepší strelec – Cena pomenovaná po Miroslavovi Krupanovi: Tomáš GAŠPARIK (Haliganda Pezinok) – 123 gólov. Najužitočnejší hráč ligy – Tomáš GAŠPARIK (Haliganda Pezinok). Najlepší brankár – Cena pomenovaná po Romanovi Sekerešovi Adrián NOGELY (Watberg Senec). Najlepší hráč do U18 rokov: Vladimír MAŤUS (Vitamíny Pezinok A), Viliam LAKATOŠ (Diabli Reca). Najlepší hráč nad 40 rokov: Roman GRUS (Vitamíny Pezinok A), Boris BOJKO (Buldogs). Najlepší rozhodca: Roman PAŠEK. Najlepší hráči do U16 v slovenskej extralige: Lukáš ŠOKA, Lukáš BAKSA. Cena In memoriam – Pavol Husár. Cena predsedu MHL Pezinok – Jozef Sandtner – za dlhoročnú aktívnu činnosť v prospech hokejbalu, Mikuláš Feder – za podporu mládeže.

 

Peter Vlasák

 


Ohodnoťte článok: