Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise najmladšieho žiactva v Pezinku

Jún 2018 / Prečítané 494 krát

   Stolnotenisový klub ZŠ Na bielenisku Pezinok získal od Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ) poverenie organizovať majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise jednotlivcov vo vekovej kategórii najmladší žiaci a žiačky, ktoré sa konali v hale SOŠ na Komenského ulici v dňoch 16.-17. 6. 2018. Majstrovstvá otvoril viceprimátor mesta Pezinok Ing. Ján Čech. Majstrovstiev sa podľa pravidiel SSTZ môže zúčastniť 32 chlapcov a 24 dievčat z celkového počtu 240 detí v rebríčkoch SR. Potešiteľné je, že pezinský klub mal v tomto prísnom výbere až 6 detí (2 chlapci a 4 dievčatá). Mladé nádeje pezinského klubu sa na tomto vrcholnom podujatí nestratili. V súťaži dvojhier všetky deti postúpili zo základnej časti majstrovstiev do vyraďovacích bojov o konečné umiestnenie. Najlepšie z pezinských stolných tenistov sa umiestnila Ema Biksadská, ktorá si odniesla zo súťaže dvojhier dievčat bronzovú medailu. Tesne pred medailovými priečkami skončili v štvrťfinále Janka Straková a Vanda Vanišová. V osemfinále, teda umiestnenie 9-16 si vybojovali Veronika Nagyová a Jakub Kirchmayer. Ďalšie medailové umiestnenia si Pezinčania vybojovali v štvorhrách. Jakub Kirchmayer v štvorhre chlapcov a Vanda Vanišová spolu s Jankou Strakovou v štvorhre dievčat. Všetci získali bronzové medaily.
   Majstrami Slovenska sa pre rok 2018 v kategórii najmladší žiaci a žiačky stali: Samuel Arpáš (ŠOG Nitra) v dvojhre chlapcov, Michaela Bitóová (ŠKST Michalovce) v dvojhre dievčat, Samuel Arpáš (ŠOG Nitra) a Adam Madaras (KST Raksit) v štvorhre chlapcov, Michaela Bitóová (ŠKST Michalovce) a Nina Némethová (STO Valaliky) v štvorhre dievčat, Samuel Arpáš (ŠOG Nitra) a Nina Darovcová (ŠKST Karlova Ves) v zmiešanej štvorhre.
   V porovnaní s minulým rokom, keď Pezinský klub mal na MSR v tejto kategórii len jednu nominovanú hráčku, ktorej sa nepodarilo postúpiť zo základných skupín, je nominácia 6 hráčov a následne zisk 4 medailí vizitkou veľmi dobrej práce trénerov s deťmi v Pezinskom klube. Kvalitnú prácu s mládežou v Pezinku ocenil aj Slovenský stolnotenisový zväz, ktorý zriadil v tomto roku v Pezinskom stolnotenisovom klube krajské centrum talentovanej mládeže.

 


Pavol Alexy

 


Ohodnoťte článok: