Pezinčania obhájili titul v bratislavskej lige

Jún 2018 / Prečítané 436 krát

Na snímke zľava (horný rad): Lukáš Horínek, Pavol Škrobánek, Marek Hanúsek, Tomáš Prokop, Matúš Mlynek, Michal Pinček, doľný rad: Martin Rýdzi, Maroš Galgoci, Adam Lukšík.   Predposledný májový víkend vyvrcholil deviatym ročníkom Bratislavskej mestskej basketbalovej ligy. Titul získali basketbalisti Pezinského výberu.

Na snímke zľava (horný rad): Lukáš Horínek, Pavol Škrobánek, Marek Hanúsek, Tomáš Prokop, Matúš Mlynek, Michal Pinček, doľný rad: Martin Rýdzi, Maroš Galgoci, Adam Lukšík.


   Pezinčanom sa ako druhému tímu v histórii podarilo obhájiť titul. Podobne ako minulý rok zdolali basketbalisti z vinárskeho mestečka vo finále KP Multichuys pomerom 87:81. Final Four mestskej ligy vyvrcholilo 19. mája v hale na Domkárskej ulici v Bratislave. V semifinále zvíťazil Pezinok nad STU 72:57 
   Zostavu z nášho mesta potvrdilo prvé miesto po základnej časti. V sezóne prehrali len dva zápasy. Pre tím trénera Martina Rýdziho to bol už tretí titul za posledné štyri sezóny. Raz skončili Pezinčania tretí. Pritom tentokrát zvíťazili hráči z kedysi basketbalovej bašty vo výrazne oslabenej zostave, v ktorej chýbali viacerí dôležití členovia na čele s MVP vlaňajšieho ročníka Tomášom Michalíkom. Napriek tomu sa Pezinčanom podarilo zvíťaziť vo finále nad rivalom z Multichuys, aj keď ten točil v stretnutí oveľa viac hráčov.
  „Je super, že sa nám podarilo obhájiť titul. Sezóna bola náročná, lebo nás trápili zranenia a ani jedno stretnutie sme neodohrali v plnej sile. Napriek tomu sme prehrali v ročníku len dva zápasy. Final Four sme odohrali v úzkej rotácii, za čo si chalani zaslúžia pochvalu. Veľmi nás teší, že sa nám bratislavskú ligu podarilo vyhrať tretíkrát za posledné štyri roky,“ povedal hrajúci tréner Pezinského výberu Martin Rýdzi.

Semifinále, 18. mája: Pezinský výber – STU Bratislava 72:57.
Finále, 19. mája: Pezinský výber – KP Multichuys 87:81.

   Zostava víťazného tímu: Adam Lukšík, Maroš Galgoci, Pavol Škrobánek, Matúš Mlynek, Marek Hanúsek, Tomáš Prokop, Peter Bednár, Michal Pinček, hrajúci tréner: Martin Rýdzi. Vo Final Four chýbali aj ďalší hráči tímu: Rudolf Pulman, Richard Urland a Lukáš Horínek
Tomáš Prokop

 

 


Ohodnoťte článok: