Malý zázrak na Majstrovstvách SR

Jún 2018 / Prečítané 372 krát

   V dňoch 15. a 16. 5. 2018 sa pod záštitou Slovenskej gymnastickej federácie, Slovenskej asociácie športu na školách a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR konali v Poprade Majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji družstiev ZŠ. Súťaže sa zúčastnilo v každej kategórii jedno najlepšie postupujúce družstvo z 8 krajov Slovenska. Bratislavský kraj zastupovali naše dievčatá zo ZŠ Fándlyho a reprezentovali školu i mesto Pezinok vo všetkých troch kategóriách. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 120 pretekárok.
   Dievčatám sa podaril malý zázrak. Ako jediná škola na Slovensku si odniesla tituly vo všetkých troch kategóriách, čo je obrovský úspech. Všetky dievčatá stáli na stupienku víťazov a mohli si tak prevziať medailu od prezidenta Slovenskej gymnastickej federácie Jána Nováka a predsedníčky sekcie Gymnastiky pre všetkých Moniky Šiškovej, ktorá bola zároveň aj hlavnou rozhodkyňou súťaže.
1. miesto a titul Majsterky Slovenska získali dievčatá v kategórii „B“ 4. - 6. ročník, kde nás reprezentovali Sofia Baňovičová, Adela Marková, Terezka Múčková, Vanessa Maco, Emma Zvarová. V jednotlivcoch zo 40 súťažiacich dievčat si úžasné 1. miesto odniesla Sofia Baňovičová a 3. miesto Adela Marková.

2. miesto a titul Vicemajsterky Slovenska
získali dievčatá v kategórii „C“ 7. - 9. ročník, kde nás reprezentovali Diana Cingelová, Petra Polkorábová, Klára Margitanová, Alžbeta Dulajová, Pavlína Pilková. V jednotlivcoch zo 40 súťažiacich dievčat sa na 4. mieste umiestnila Diana Cingelová a na 7. mieste Petra Polkorábová. Dievčatá v tejto kategórii predviedli perfektné výkony a tak oproti minulému roku zaznamenali najlepší posun v umiestnení, a to zo 6. na krásne 2. miesto.

3. miesto a titul II. Vicemajsterky Slovenska získali dievčatá v kategórii „A“ 1. - 3. ročník Lujza Mozolová, Nela Slivková, Victoria Gabriela Gažda, Zuzana Marková, Natália Gnojčáková. V jednotlivcoch sa na 7. mieste umiestnila Lujza Mozolová.

   Dievčatám sa v tomto školskom roku venuje a na súťaže ich pripravuje nový trénersky tím. Trénerky Elena Cingelová, Daniela Baňovičová a Kvetoslava Košťálová ďakujú vedeniu školy za vytvorenie fantastickej gymnastickej podpory a vhodných podmienok na trénovanie a rodičom za podporu a pomoc v čase konania tréningov a súťaží.
   Veríme, že výsledky na Majstrovstvách Slovenska potešili aj dievčatá a posunú ich dopredu a pridajú im chuť zlepšovať sa a ďalej sa venovať tomuto krásnemu športu, ktorému sa hovorí aj Šport pre všetky športy.

 

(EC)

 


Ohodnoťte článok: