Seniori z Jednoty dôchodcov športovali

Jún 2018 / Prečítané 400 krát

   Dňa 1. júna sa uskutočnil už XV. ročník Športových hier seniorov Okresu Pezinok, tentoraz na Základnej škole Na Bielenisku v Pezinku. Hier sa zúčastnilo 98 seniorov z Pezinka, Modry, Budmeríc, Dolian, Dubovej, Jablonca, Svätého Jura, Báhoňa, Vištuka a Častej.
   Súťažilo sa v behu – ženy 50 m, muži 100 m, v streľbe zo vzduchovky, v stolnom tenise, v hode granátom a valčekom, vrhu guľou. Novou disciplínou bol petangue, kde sa súťažilo vo dvojiciach. Počasie nám prialo a v areáli dobre vybavenej školy sme jednotlivé športové disciplíny všetci hravo zvládli. Ďakujeme riaditeľke ZŠ Mgr. Ingrid Jurčovej za jej ochotu pri realizácii tejto akcie. Pochváliť musíme za výborný priebeh ŠH hlavného rozhodcu Mgr. Milana Martiša a jeho piatich kolegov, taktiež rozhodcu v petangue p. Soboliča, naše členky Jednoty dôchodcov Pezinok, ktoré tieto preteky pripravili, aj tie, ktoré nám napiekli chutné koláče ku káve. Súčasne ďakujeme za podporu MsÚ Pezinok a pekárni Častá. Na záver bolo odovzdaných 56 diplomov s medailami. Pezinská Jednota dôchodcov s 30 súťažiacimi získala 16 medailí. 5-krát prvé miesto: v behu Oľga Herdová, v streľbe Hilda Strapáková a Milan Mráz, v hode granátom Lýdia Štelmachovičová, v petangue – dvojica Oľga Herdová a Soňa Durcová. 8-krát druhé miesto: v stolnom tenise a v hode granátom Božena Pätoprstá, v behu Elena Voleková, v streľbe Ondrej Kuňák, v hode valčekom a granátom Oľga Herdová, vrh guľou Gabriel Lederleitner, petangue – dvojica Lýdia Štelmachovičová a Emília Kostrová. 3-krát tretie miesto:
v streľbe Gabriel Lederleitner, v hode granátom Eva Zouzalíková, v hode valčekom Jozefa Moravčíková. Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník.

 

Výbor JDS Pezinok

 


Ohodnoťte článok: