Bratislavský organový festival v Pezinku

Jún 2018 / Prečítané 450 krát

Bogdan Narloch.   Jedno z najvýznamnejších letných hudobných podujatí v hlavnom meste venuje už tradične jeden koncert aj malebnému Pezinku. Medzinárodný organový festival, ktorý okrem klasických organových festivalov ponúka aj jazzové či world music projekty s organom, našiel svoje „externé“ pódium v pezinskom Kapucínskom kostole.
   „Veľmi skoro po rozbehnutí festivalu sme začali premýšľať nad jedným mimobratislavským koncertom a Pezinok nás presvedčil nielen svojou povestnou malebnosťou ale najmä množstvom kultúrnych akcií, ktoré svedčia o prirodzenom dopyte jeho obyvateľov po umení. V kláštore kapucínov sme našli veľkú podporu pri organizácii, a je len prirodzené, že vstupné na naše koncerty je dobrovoľné a radi ho prenechávame našim partnerom“, hovorí producentka Bratislavského organového festivalu Andrea Serečinová.
   V nedeľu 8. júla sa v Kapucínskom kostole predstaví poľský organista Bogdan Narloch. Absolvent Hudobnej akadémie v Gdansku je v súčasnosti riaditeľom medzinárodného hudobného festivaluv Koszaline a profesorom na Akadémii umení v Štetíne. Na pezinskom recitáli uvedieme atraktívny program zriedkavo uvádzaných organových miniatúr od autorov ako Geoffrey O´Connor-Morris, Mieczyslaw Surzyński, Dale Wood, Enrico Bossi či Noel Rawsthorne.
   Hlavným organizátorom Bratislavského organového festivalu je občianske združenie ORGANYzácia, hlavným partnerom Fond na podporu umenia, festival podporil Bratislavský samosprávny kraj, Hudobný fond a Ars bratislavensis.

 

Martina Tolstova


Ohodnoťte článok: