MŠ Vajanského reprezantovala Pezinok v Bratislave

Jún 2018 / Prečítané 471 krát

   Do redakcie mailovou poštou prišiel príspevok pani Kataríny Petrášovej, učiteľky Materskej školy na Vajanského ulici v Pezinku. Text o úspechu detí a učiteľov MŠ uverejňujeme v neskrátenej forme pre radosť detí a ich rodičov.
   „Som učiteľkou v MŠ Vajanského v Pezinku. Okrem mojej učiteľskej práce sa venujem v škôlke aj rozvoju tanečných schopností detičiek a tiež ich vediem k láske k ľudovej hudbe a tancu. Tento rok bola vyhlásená súťaž v ľudových tancoch „Folklórna jar Juraja Jánošíka“ a pani riaditeľka si ma zavolala, že či sa s detičkami prihlásime. Tak sme sa prihlásili na okresné kolo, ktoré sa konalo vo Viničnom 17.4.2018. Z Viničného postúpili do krajského kola iba tí, ktorí sa umiestnili na prvom mieste. My sme tam išli so scénkou „PYTAČKY“ a svadobnou veselicou. A detičky sa porote tak páčili, že si nás vybrali. Vyhrali sme 1.miesto v okrese v našej kategórii a postúpili sme za okres Pezinok na krajské kolo do Bratislavy, do Primaciálneho paláca. Bolo že to radosti! Tešili sme sa ohromne my dospelí a samozrejme aj detičky.
   Krajské kolo sa konalo 28. 5. 2018. V našej kategórii súťažilo 9 súborov a musím podotknúť, že všetky súbory, čo tam prišli, sa v okresných kolách umiestnili na prvých miestach. Takže konkurencia bola veľká, každý mal rovnakú šancu. Všetko to boli deti z MŠ a 1. a 2. ročníka ZŠ. Naše deti ale nemali žiadnu trému. Vylosovali sme si poradové číslo dva, takže sme išli vystupovať ako druhí .Zahrali, zaspievali a zatancovali s radosťou a oplatilo sa. Najskôr vyhlásili päť štvrtých miest a my sme medzi nimi neboli, srdce mi začalo silnejšie biť. Ako v mrákotách som počúvala vyhlasovanie... tretie miesto Myjava, druhé miesto Stupava...a to sa mi do očí tisli slzy, ešte stále nás nevyhlásili. A keď povedali, že prvé miesto vyhráva materská škola Vajanského Pezinok, deti kričali, rodičia, čo sa boli na svoje detičky pozerať, s nimi. Ten pocit, ktorý som vtedy prežívala, by som dopriala zažiť každej pani učiteľke ktorá tam bola. Je to krásny, neopísateľný pocit, že sme zviditeľnili nielen našu materskú školu na Vajanského ulici, ale aj mesto Pezinok. Takže, milí Pezinčania, tešte sa s nami, vyrastajú vám tu šikovné, talentované detičky, ktoré majú radosť z pohybu, sú vedené láske k ľudovej tradícii, ľudovej hudbe a tancu. A my, pani učiteľky, v nich aj naďalej budeme túto lásku podporovať a rozvíjať.“

 

Katarína Petrášová, učiteľka MŠ Vajanského ul. 
 


Ohodnoťte článok: