Učitelia bez hraníc

Máj 2018 / Prečítané 347 krát

   Tam, kde družba prerastie do priateľstva, sa strácajú hranice. Dôkazom toho je spolupráca Základnej školy Jána Kupeckého so 6. Základnou školou s MŠ Mladá Boleslav, ktorej história sa začala písať v septembri roku 1999. Počas necelých 20 rokov sme spoločne zorganizovali množstvo aktivít medzi kolektívmi učiteľov aj žiakov.
   Výmenné pobyty družobných žiackych kolektívov, účasť našich žiakov na bežeckých pretekoch Golden Spike, kultúrne vystúpenia žiakov na slávnostných akadémiách oboch škôl, spoločné výlety učiteľov aj žiakov či vzájomné rozhovory – to všetko nás posúvalo k upevňovaniu vzájomných priateľských vzťahov, búraniu bariér.
   Veľkej obľube sa teší projekt Učitelia bez hraníc, ktorý vznikol pred troma rokmi. Pre obidve strany je obohatením a inšpiráciou do ďalšej pedagogickej práce. Jeho hlavným cieľom je lepšie spoznať jazyk, kultúru, osobnosti aj geografiu nášho najbližšieho suseda, s ktorým nás roky spájala história spoločného štátu. V tomto školskom roku sa projekt opäť s veľkým úspechom realizoval v týždni 23. – 27.4.2018. Trinásť pedagógov z našej školy a dvanásť mladoboleslavských si na chvíľku vymenilo svoje pracoviská a vyskúšali si, aké je to, učiť deti v inej krajine. Našu školu navštívilo tiež 20 žiakov, ktorí absolvovali s našimi deťmi spoločné vyučovanie a tiež zohrali priateľský futbalový a volejbalový zápas.
   Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto úspešného projektu.

 

Mgr. Katarína Volanková, riaditeľka ZŠ Jána Kupeckého

 


Ohodnoťte článok: