ZUŠ Eugena Suchoňa nepozná jarnú únavu

Máj 2018 / Prečítané 324 krát

  

 Jarné mesiace sú v Základnej umeleckej škole Eugena Suchoňa vždy nabité programom.
   Ani tento rok to nie je inak. Na koncerte „Z každého rožku trošku“ 27. apríla naši žiaci previedli publikum galériou rôznych hudobných slohov a žánrov. Už na druhý deň, 28. apríla tlieskali našej ľudovej hudbe Sekvoja účastníci Festivalu slovanských tradícií v pezinskom zámockom parku.
 O príjemnú atmosféru na nádvorí starobylej radnice sa pekným koncertom 10. mája postarali žiaci sláčikového oddelenia.
   Máj priniesol aj ďalšie úspechy našich žiakov na celoslovenských interpretačných súťažiach. Súťaže „Zahrajže nám píšťalôčka“ v Nových Zámkoch sa zúčastnili traja žiaci: Ema Vargová a Veronika Guštafíková z triedy Mgr. Ivany Fulopovej a Peter Berta z triedy Mariána Mráza, DiS.art. Deti súťažili v troch kategóriách a v každej vybojovali striebro.
   No a opäť nesklamali ani naši violončelisti z triedy Mgr art. Magdalény Milčikovej, ktorí sa vo veľmi silnom obsadení - 6 žiakov – zúčastnili celoslovenskej súťaže Talenty pre Slovensko v Dolnom Kubíne. V prvej kategórii súťažila Júlia Samáková a umiestnila sa v bronzovom pásme. Tomáš Horenický získal zlaté pásmo a Richard Gašparovič si vybojoval platinové pásmo.
   V druhej kategórii si zlaté pásmo rozdelila Ella Dočolomanská s Katarínou Klučárovou a Hana Bereníková získala platinové pásmo.
   Zdá sa vám to neuveriteľné? Nuž aj porote sa takýto úspech žiakov z jednej školy, ba čo viac, z jednej triedy videl nadštandardný a rozhodla sa oceniť aj Mgr. art. Magdalénu Milčikovú cenou „Najlepší pedagóg“ a korepetítorku Mgr.art. Lýdiu Cibulovú „Cenou pre najlepšieho korepetítora“. Všetkým veľká gratulácia!!!

 

(ZA)

 


Ohodnoťte článok: