Projekt: Obnova náteru kovového plota cintorína na Seneckej ulici v Pezinku

Máj 2018 / Prečítané 937 krát

Účastníci minuloročnej akcie pri oplotení Zámockého parku a oplotenie Mestského cintorína, ktoré sa bude natierať v júni.

   Mesto Pezinok sa už po piaty krát zapojí do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku pod názvom „NAŠE MESTO“.
   Podujatie NAŠE MESTO organizuje Nadácia Pontis v spolupráci s partnermi a uskutoční sa v dňoch 8. a 9. júna vo viacerých slovenských mestách. Jeho cieľom je vytváranie krajších, otvorenejších a priateľskejších miest pre život.
   Mesto Pezinok sa v rokoch 2014-2015 zapojilo do tohto podujatia s projektmi zameranými na obnovu detských ihrísk, v rokoch 2016 a 2017 s projektmi zameranými na obnovu náterov kovových plotov Materskej školy na Svätoplukovej č. 51 a Zámockého parku. Tento rok sa Mesto Pezinok zapojí dňa 8. 6. 2018 od 9.00 do 12.00 h do projektu z obnovy kovového plota cintorína na Seneckej ulici v Pezinku. Hlavnou náplňou aktivity bude odstránenie nefunkčného náteru na kovovom plote jeho brúsením, čistením železnou kefou a opätovným natieraním dobrovoľníkmi. Projektu sa zúčastnia dobrovoľníci z radov firiem a verejnosti, ktorí sa nahlásili prostredníctvom nadácie Pontis a zamestnanci OVa ŽP, MsÚ Pezinok. Mesto Pezinok na tento projekt získalo od nadácie Pontis menší grant vo výške 230 eur na nákup farieb a ostatný nevyhnutný materiál súvisiaci s obnovou kovového plota zabezpečí mesto Pezinok.
   V prípade nepriaznivého počasia sa aktivita bude konať v náhradnom termíne dňa 15. 6. 2018.

 

Silvia Nestarcová

 


Ohodnoťte článok: