Zimný štadión v Pezinku otvorený

Máj 2018 / Prečítané 1811 krát

v strede, z ľava do prava: primátor, Miroslav Šatan a Roman Weck   Tak sa milovníci hokeja a korčuľovania konečne dočkali. Zimný štadión je aj v našom meste konečne realitou. Napriek dlhému času realizácie a najmä nepochopeniu a polenám, ktoré tomuto projektu hádzali pod nohy aj niektorí poslanci mestského zastupiteľstva. Vo štvrtok 26. apríla bol zimný štadión otvorený za účasti investora Ing. Romana Wecka, hokejovej legendy a „strážneho anjela“ tohto štadióna Miroslava Šatana a primátora Oliver Solgu. Medzi tými, ktorí sa zúčastnili otvorenia boli aj mnohí Pezinčania, ktorí sa tešia, že už nebudú musieť za hokejom cestovať (väčšinou v neskorých večerných hodinách) do Bratislavy, Trnavy a inde.
   Od septembra budú môcť žiaci prvých a druhých ročníkov pezinských základných škôl využívať štadión pravidelne v rámci projektu Hokejová prípravka, ktorý už funguje v niekoľkých slovenských mestách. Tento projekt finančne podporí aj mesto Pezinok. A možno práve z týchto talentovaných detí raz vznikne v Pezinku aj ozajstný hokejový klub, alebo krasokorčuliarsky oddiel.

 zľava: Juraj Pátek, Ján Čech, Ľubomír Čech, Miroslav Šatan, Oliver Solga, Gabriel Guštafík, Miloš Andel, Adam Solga a František Féder.

     Počas slávnostného otvorenia sa hovorilo aj o dostavbe celého areálu, tak ako bol v pláne na začiatku, to znamená s bazénom, fitnes centrom, wellnessom a prípadne aj ubytovacími kapacitami. Už dnes je súčasťou štadiónu pekná kaviareň, odkiaľ sa dá dianie na hracej ploche sledovať rovno z jej priestorov či špecializovaná predajňa so športovým výstrojom. Moderná modulárna konštrukcia zároveň umožňuje ďalšie prípadné úpravy.
   Primátor mesta Oliver Solga neskrýval na otvorení štadióna radosť a poďakoval investorovi, ale aj svojim kolegom z Mestského úradu a tým poslancom, ktorí projekt zimného štadióna podporili. Pripomenul, že v štádiu schvaľovacieho procesu mnohí poslanci – najmä členovia OZ Srdca Pezinka opakovane brzdili schvaľovací proces a všemožne projekt spochybňovali. Ako pove dal primátor – možno je dobre pre históriu si pripomenúť, že výstavbu štadiónu opakovane podporili viceprimátori Miloš Andel a Ján Čech, poslanci Pavol Alexy, René Bílik, František Féder, Gabriel Guštafík, Ľubomír Čech, Elena Jurčíková, Adam Solga, Marián Pátek, Juraj Pátek, Tomáš Pitoňák a Drahomír Šmahovský.
   Opakovane proti výstavbe štadiónu vystupovali predovšetkým Milan Grell, Jozef Chynoranský, Marián Šípoš a ďalší poslanci a ich „hlásne trúby“, najmä na stránkach občasníka Srdce Pezinka i na internete, kde ľuďom podsúvali rôzne polopravdy i totálne výmysly.
  

   Znova sa patrí pripomenúť, že mesto za symbolickú sumu investorovi prenajalo pozemky pod štadiónom, „výmenou“ za hodiny, keď bude ľadová plocha vyhradená pre naše deti. Samotná výstavba však mesto nestála žiadne prostriedky, všetko financoval súkromný investor. 

 (r)

 

 

 

 

 

 

 

 


Ohodnoťte článok: