Ako sa dajú vybehať peniaze pre náš región?

Apríl 2018 / Prečítané 265 krát

   V sobotu 24. 3. 2018 bolo vyzbieraných 2 045 € na ďalšie športové a pohybové aktivity, ktoré Nadácia REVIA prinesie do rôznych častí Malých Karpát.

   146 bežcov sa postavilo na štart v areáli Golfu Pezinok a odbehlo príjemnú 5,5 alebo 11,5 km dlhú trať vinúcu sa po úpätí nášho pohoria. Po dobrom výkone si všetci pochutnali na skvelej domácej kapustnici, koláčoch či kávičke. Týmto všetkým prispeli na rozvoj športu v našom regióne. Že je to nejaká idyla? A predsa pravda! Nadácia REVIA v spolupráci s GOLF Pezinok, ďalšími partnermi a dobrovoľníkmi zorganizovali druhý ročník Fair Cross – Behám a pomáham, charitatívny beh, kde výborná atmosféra, skvelá organizácia, charitatívny rozmer a dobrovoľnícka práca opäť spojili komunitu. Presne ako to máme radi. A ako budeme rozdeľovať výťažok? Už 25. 5. sa uzavrie druhé kolo Grantového programu Nadácie REVIA, ktorý ponúka finančné prostriedky tým najzaujímavejším projektom realizovaným na území malokarpatského regiónu. Žiadosť môžu podávať regionálne neziskové organizácie ako aj fyzické osoby. Naším cieľom je podporiť v rámci našich možností všetko, čo prichádza od vás - obyvateľov s nadšením a zmyslom pre vlastný rozvoj a rozvoj svojho okolia.
   Až 4 000 Eur Nadácia už v marci rozdelila 13 podporeným projektom z prvého grantového kola za rok 2018. Sú to projekty: Deň otvorených modranských záhrad, Drumfest Slovakia (Pezinok), Dychovky v Preši (Pezinok), Blues Folk Festival (Modra-Kráľová), Tradičné zvyky (Modra), Kultúrna pamäť v Zelenom lese (Modra-Kráľová), Pezinská školská liga v orientačnom behu, Obnova a revitalizácia kruhového objazdu (Pezinok), Medobranie vo vinosadskej rodovej aleji, Otvorené dvere (Modra), Označenie cyklotrasy (Svätý Jur- Bratislava), Spev nás spája (Modra), Pavol Šima-Juriček – MONOGRAFIA (Modra). Nesmierne sa tešíme na ich realizáciu, a taktiež čoskoro aj na vaše nové nápady. Nezabudnite, už v máji spolu spravíme náš región opäť výnimočným!

 

Lucia Finková, Nadácia REVIA

 


Ohodnoťte článok: