Ukončenie šachovej sezóny 2017 – 2018 a pozvánka na 12. ročník Memoriálu Richarda Rétiho

Apríl 2018 / Prečítané 861 krát

   Klub šachu v Pezinku v ročníku 2017/ 2018 mal v celoročnej súťaži celkovo päť družstiev, v 3. aj 4. lige sme súťažili dvomi družstvami a jedno družstvo sme mali v 5. lige. Najlepšie sa umiestnilo „A“ družstvo, ktoré obsadilo v 3. lige druhé miesto a postúpilo do 2. ligy. Srdečne blahoželáme. Ostatné družstvá nepodávali stabilné výkony počas celej sezóny a v rozhodujúcich zápasoch im chýbal ten posledný úspešný krok, ktorý by priniesol viacej bodov do celkového hodnotenia. Ďalšie dve družstvá „B“ a „C“ zostupujú do 4. ligy resp. do 5. Ligy. Družstvo „D“ si udržalo pozíciu v 4. Lige aj pre budúcu sezónu. Potešujúca je výkonnosť a napredovanie mladých šachistov, čo je pre náš klub pozitívne. V „A“ družstve treba vyzdvihnúť Ondreja Gábriša, ktorý bol vedúcim družstva, ale aj po celú sezónu viedol tréningy pre všetkých šachistov. Poďakovanie patrí aj Tiborovi Lenčuchovi za prípravu hlavne najmladších šachistov a analyzovanie partií s poukázaním na chyby. Najlepšie výkony počas celej sezóny dosiahli Patrik Kosnáč a Martin Šándor. Pre budúcu sezónu si budeme chcieť určite nielen s chuťou zasúťažiť, ale aj vybojovať s dvomi družstvami postup do vyššej súťaže.
   V sobotu 12.5.2018 organizujeme v spolupráci s Malokarpatským múzeom, Pezinským kultúrnym centrom a Mestom Pezinok v Dome kultúry už 12. ročník „Memoriálu Richarda Rétiho“. Hrať sa bude od 10.00 hod. tzv. švajčiarskym systémom. Podľa pravidle to znamená, že každá partia sa hrá 2x15 minút a každý hráč odohrá v tento deň deväť partií. Očakávame že súboje sa uskutočnia na 50 šachovniciach.
   Pozývame všetkých, aj nečlenov klubu, ktorí si chcú len tak zahrať šach, aby si to prišli vyskúšať. Máme vyhradené priestory v Dennom centre na Hrnčiarskej 44 vždy v piatok od 18.00 hod.

 

Jozef Pták, Výbor KŠ Pezinok

 


Ohodnoťte článok: