Najmenší festival

Apríl 2018 / Prečítané 349 krát

   V stredu 21.marca sa naše deti zobudili trochu skôr ako inokedy a radostne sa ponáhľali do škôlky na Vajanského ulici, lebo ich čakalo vystúpenie na ozajstnom, veľkom pódiu. Pre niektoré deti prvýkrát, pre niektoré nie, lebo už vlani na ňom stáli a svojím programom Pocta našim mamám si vyspievali a vytancovali prvé miesto.
   Tento rok sme si s deťmi pripravili „Pytačky“. Scénka bola zameraná na to, ako sa voľakedy chodili pýtať dievčatá za ženu. Boli tam remeselníci ako pekár, mäsiar, cukrár, čižmár a dievča si vyberalo koho chce. A na záver bola veselica – svadba.
   Deti sa veľmi tešili a keď prišiel čas ich vystúpenia, správali sa ako ozajstní herci. Hrali a tancovali s oduševnením, nemali žiadnu trému. Boli úžasné, vyrozprávali a vytancovali si 1. miesto.
   Chcem sa poďakovať pani riaditeľke a mojim kolegyniam, že mi vytvárajú dobré podmienky, aby som detičky viedla k tancu aj poznaniu ľudových tradícií .Vďaka patrí aj rodičom, ktorí mi pri mojej práci pomáhajú.
   Snažím sa rozvíjať detský talent a aktivitu aj na takýchto podujatiach. A nedá mi nespomenúť, že s touto scénkou a tancom idú detičky reprezentovať Pezinok na okresnú súťaž Folklórna jar Juraja Jánošíka. Teším sa a držím im palčeky.

 

Katarína Petrášová, učiteľka

 


Ohodnoťte článok: