Drumfest Slovakia 2018

Apríl 2018 / Prečítané 1075 krát

   Už po druhýkrát sa Pezinok stal hlavným mestom bubnov na Slovensku. 7. apríla sa v priestoroch Domu kultúry uskutočnil DRUMFEST SLOVAKIA.
Najväčším lákadlom bolo vystúpenie jednej z celosvetovo najznámejších a najrešpektovanejších súčasných bubeníčok sveta Aniky Nilles z Nemecka. Jej bubnová klinika pozostávala z odohratia vlastných kompozícií a nechýbali ani odpovede na otázky z publika. Svojou hrou potvrdila, že jej právom patrí titul bubnová kráľovná.
   S príchodom Miloša Meiera na pódium sa začala apokalypsa. Tento český bubeník a jeho program Drumming Syndrome nakazil divákov svojou nespútanou energiou.
   Domácu scénu zastupoval jeden z popredných slovenských bubeníkov, pôsobiaci vo svete David Hodek. Už vo svojich 12 rokoch získal ocenenie Talent of the Yea od Austrian Music Office. Veľkým prekvapením a zážitkom bolo spoločné hranie Davida s jeho 7-ročným bratom Aronom, ktorý má takisto veľký cit pre hudbu a hrá fantasticky na basgitare.
V bohatom programe nechýbala pochodová kapela Click Hunters. Účastníci workshopu s La3nocubano vytvorili vlastnú rytmickú kompozíciu a Emil Frátrik predviedol, čo všetko sa dá zahrať na minimalistickej sade.
   Minúta potlesku pre bubeníka, ktorý už nie je medzi nami, patrila tento rok legendárnemu hráčovi Dodovi Šošokovi.
   Obľúbená, najmä medzi najmladšou generáciou, je výstava bicích nástrojov. Energia a ich radosť z hrania dáva nádej, že bubenícka tradícia na Slovensku nevymrie.
Podľa vyjadrenia autora projektu Pettra Bittnera z občianskeho združenia P.R.D. (Pezinské rozprávkové divadlo) sa záujemci o bicie nástroje a rytmickú hudbu môžu tešiť na ďalší ročník tohto podujatia.

 

(r)