Vínne trhy 2018

Apríl 2018 / Prečítané 822 krát

  Tradičné Vínne trhy – Pezinok 2018 sa uskutočnili v Pezinskom kultúrnom centre už po Peter Ratuzky preberá ocenenie Šampión za víno „Chardonnay“ 2017 Ocenenie odovzdal prof. Fedor Malík.dvadsiatytretí raz. Po odbornej degustácii, kde odborníci pred niekoľkými týždňami vyberali
a hodnotili najlepšie vína z celého Slovenska ale aj z Moravy, nasledovala 20. a 21. apríla verejná degustácia a udeľovanie ocenení najlepším vínam Verejná degustácia sa aj tento rok tešila veľkému záujmu domácich i hostí. A bolo naozaj z čoho vyberať, veď milovníci vína i odborníci mohli „otestovať“ 544 vzoriek. Potešiteľná je stále rastúca kvalita slovenských vín, o čom sme sa mohli presvedčiť aj na tomto azda najvýznamnejšom celoslovenskom podujatí.
Ocenenie „Šampión“ si odniesol aj Pezinčan, mladý vinár Peter Ratuzky za víno „Chardonnay“ ročník 2017, ďalej spoločnosť VINKOR – Ján Vršek, Vinosady za cabernet Sauvignon Rosé r. 2017, spoločnosť VÍNO MATYŠÁK, Pezinok za Devín, 2017, VÍNO MRVA – STANKO, Trnava za Merlot r. 2017, Juraj Zápražný z Vinosadov za Cabernet Sauvignon, barrique r. 2015, TOKAJ and CO., Malá Tŕňa za Tokajský výber 6-putňový,r. 2006 a tiež PIVNICA RADOŠINA, Trnava za Sekt Radošina Cuvée r. 2015. Okrem šampiónov bolo udelených ešte niekoľko ďalších ocenení, vrátane zlatých, strieborných a bronzových medailí. Cenu primátora mesta Pezinok získal Rizling rýnsky r. 2016 z Vinařství Lahofer z moravských Dobšic. Všetkým oceneným srdečne blahoželáme.

 

(r) FOTO


Ohodnoťte článok: