Pozor na novú drogu

Marec 2018 / Prečítané 389 krát

   Šokujúca udalosť sa odohrala v našom meste 5. marca. Neskoro večer pred Domom kultúry odpadával jeden mladý človek za druhým, iní už ležali bezvládne na zemi, piati boli dokonca
v kritickom stave, v bezvedomí, na pokraji života a smrti. Mimoriadnu situáciu nahlásil Mestskej polícii náhodný okoloidúci.
   Tínedžeri, ktorým bolo najmenej zle, vôbec neprivolali lekársku pomoc. Práve naopak, svojich nehybne ležiacich kamarátov si nahrávali na mobily. Nakoniec na podnet Mestskej polície muselo zasahovať niekoľko záchranárskych tímov a sanitky ich odvážali do nemocnice v Bratislave. Ani jeden z mladíkov (štyria Pezinčania, jeden Modran) nemal ešte osemnásť rokov. Krvné testy u nich potvrdili okrem alkoholu a marihuany aj iné psychotropné látky. Záchranári potvrdili, že išlo pravdepodobne o mimoriadne nebezpečnú drogu označovanú ako GHB, takzvanú tekutú extázu, ktorá v kombinácii s alkoholom alebo inými drogami dokáže človeka usmrtiť. Spomaľuje činnosť srdca, spôsobuje zastavenie dýchania a následne smrť.
   Je preto nutné upozorniť nielen mladých ľudí, ale aj ich rodičov, s akým život ohrozujúcim nebezpečenstvom sa mladí ľudia zahrávajú. Preto by si mali vo zvýšenej miere u svojich detí všímať zmeny správania, striedanie nálad, ale najmä kontrolovať, s kým sa stýkajú a aké miesta navštevujú. (viac v článku "Udalosť pred Domom kultúry".)

 


Ohodnoťte článok: