Osobný vlak sa zrazil s lokomotívou

Marec 2018 / Prečítané 865 krát

   V piatok 16. marca okolo 18.30 h sa na bratislavskom zhlaví železničnej stanice Pezinok stala vážna nehoda. Jej príčiny sú predmetom vyšetrovania, ale podľa predbežných zistení lokomotíva súkromnej spoločnosti smerujúca do Bratislavy nerešpektovala návesť „Stoj“ a na výhybkách sa zrazila s lokomotívou osobného vlaku prichádzajúceho z Bratislavy a patriaceho ŽSSK.
   Je šťastím v nešťastí, že nehoda si nevyžiadala obete na životoch. Boli však vážne zranené tri osoby, vrátane rušňovodiča súkromného dopravcu a celkovo 18 osôb bolo prevezených do nemocníc. Medzi ľahko zranenými bolo aj jedno dieťa.
   Cestujúcich, ktorí vyviazli bez zranení alebo sa zranili len ľahko a boli na mieste ošetrení, odviezol hasičský evakuačný autobus na železničnú stanicu. Keďže nebolo zrejmé, či dopravca už zabezpečil náhradnú dopravu, Mesto Pezinok im, rovnako ako ľuďom márne čakajúcim na vlak na stanici, promptne zabezpečilo autobus. Ten ich odviezol po trase vlaku cez Šenkvice, Báhoň, Cífer až do Trnavy. Primátorovi Oliverovi Solgovi za túto pomoc v piatok vo večerných hodinách telefonicky poďakoval generálny riaditeľ ŽSSK.
   Primátor na piatkovú udalosť reagoval slovami: „Všetkým zraneným želám čo najskoršie a úplne uzdravenie. Chcem vyjadriť poďakovanie zasahujúcim záchranárom, zdravotníkom, hasičom, dobrovoľným hasičom, príslušníkom policajného zboru i mestským policajtom za profesionálne zvládnutý zásah, o čom som sa krátko po nehode mohol osobne presvedčiť priamo na mieste. Zároveň musím vysoko oceniť záujem Pezinčanov o osud cestujúcich z havarovaného vlaku. Viacerí zisťovali, či môžu nejakým spôsobom osobne pomôcť. V tejto súvislosti ďakujem aj vodičovi autobusu pánovi Vratislavovi Rýdzemu z Pezinka za jeho nasadenie a obetavosť v čase voľna.“
   Premávka po jednej traťovej koľaji bola obnovená ešte v piatok pred deviatou večer. Problémy však zažívali aj motoristi prechádzajúci cez Pezinok. Keďže polícia musela riadiť dopravu, aby zabezpečila plynulý prejazd záchranným zložkám, na Bratislavskej ulici sa vytvárali v oboch smeroch kolóny.

 

(r)


Ohodnoťte článok: