Pezinský koncert – za slušné Slovensko

Marec 2018 / Prečítané 391 krát

   K opakujúcim sa protestom „Za slušné Slovensko“ sa opäť pripojili aj obyvatelia Pezinka. V pondelok 19. marca bolo na programe ďalšie zo série zhromaždení, tento raz spojené aj s koncertom.
   Občania dali kultivovane, avšak jasne najavo, čo si myslia o pripravovaných „kozmetických“ zmenách vo vláde Slovenskej republiky a o nominácii Petra Pellegriniho, ktorý bol až dosiaľ pravou rukou Róberta Fica, na post premiéra.
   Pezinčania vyjadrili obavy, že pripravované zmeny nezaručujú, že sa spoločnosť očistí od ľudí spájaných s organizovaným zločinom a že sa tak nepodarí „odstrihnúť“ ich prepojenie a vplyv na vysokú politiku. Rovnako tak vyjadrili pochybnosti, či tieto zmeny zaručia, že sa podarí vyšetriť vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
   Na protestnom zhromaždení postupne vystúpili osobnosti bývajúce alebo pochádzajúce z Pezinka: herec a hudobník Roman Féder, historik Ľubomír Morbacher, novinár Jozef Majchrák a teológ Ondrej Prostredník. Bez nároku na honorár prišiel zahrať český pesničkár protestsongov a občiansky aktivista Zbyněk „Ziggy“ Horváth.
   Organizátori pezinských protestov, rovnako ako ľudia, ktorí si v pondelok podvečer, napriek mrazivému počasiu, našli cestu na Radničné námestie, vyjadrili vôľu vytrvať, pokiaľ na Slovensku nepríde naozaj k zásadným spoločenským i politickým zmenám.

 

(r)