Pezinčania za SLUŠNÉ SLOVENSKO

Marec 2018 / Prečítané 545 krát

FOTO: Ján Štrba

   Opäť prežívame zvláštne časy, keď občania v uliciach majú viac citu pre spravodlivosť ako politici, viac rozumu a slušnosti, aby zabránili nepokojom a najmä viac odvahy bojovať za slobodu a právny štát, ako vláda a jej nominanti. Opäť sa nám, starším, vracajú spomienky na November 1989 a jeho ideály, mladých učíme štrngať kľúčmi a opäť ich presviedčame, že to robíme najmä preto, aby oni, naše deti a naše vnúčatá, žili v normálnom fungujúcom štáte.
   To, čo sa tu dialo za ostatné roky, malo s normálnym právnym a sociálnym štátom máločo spoločné. Dokazujú to aj oficiálne prieskumy, v ktorých ľudia neveria súdom, polícii a najmä politikom. Vlastne to vyzerá tak, že neveria ničomu a nikomu! Dokazuje to aj každodenný život, v ktorom nám stále chýbajú peniaze na školstvo, zdravotníctvo, na šport či kultúru. Peniaze by vlastne aj boli, keby sa nerozkradli, keby sa k peniazom štátu, ale aj európskym fondom, nedostávali špekulanti a podvodníci. A keby títo nemali zároveň povinnosť odovzdať „desiatok“ alebo aj „dvadsiatok“ do straníckych pokladníc, keby ich nepreliali cez schránkové firmy, keby ich, ako sa vulgárne hovorí, „neprežrali“. 

FOTO: Ján Štrba


   Prepáčte ešte raz to vulgárne slovo, ale práve „nenažranosť“ je tým najvýstižnejším symbolom dnešnej slovenskej reality. Tá, spolu s nečinnosťou mnohých orgánov štátu, plodí podvodníkov a zlodejov na celoštátnej ale aj regionálnej úrovni. Vytvára možnosti pre bezcharakterných a všetkého schopných. Nositelia tej správnej straníckej legitimácie sa nám vysmievajú do očí rovnako ako za komunizmu. Tak ako pred osemdesiatym deviatym. Preto sme opäť v uliciach, opäť štrngáme kľúčmi a zároveň sme preto opäť vystavení ohováraniu z rozvracačstva, strašení krviprelievaním a podozrievaní z podplatenia cudzími elementmi.
   Sme presvedčení, že stačilo! Že táto vláda a jej nominanti na všetkých úrovniach by mali odísť. Sme presvedčení, že nestačia kozmetické úpravy a nástup „druhého sledu“, ktorý má rovnakú krvnú skupinu ako tí, ktorí tento marazmus dopustili. Dnes sme v uliciach preto, že len nové voľby a nová vláda dokážu zabezpečiť demokraciu, stabilitu a normálny život so vztýčenou hlavou. Neverte tým, ktorí vás presviedčajú, že alternatíva neexistuje. Nie je to pravda. Je tu dostatok slušných a čestných ľudí, ktorí svoje pôsobenie v politike vnímajú ako službu svojmu ľudu a národu. Dajme im šancu prejaviť sa v predčasných voľbách.
   A to aj napriek tomu, že si musíme byť vedomí toho, že plody tejto novo vyvzdorovanej slobody využijú aj tí, čo sa budú predháňať, aby boli pri koryte prví. Niektorí už teraz vystrkujú rožky a hľadajú cestičky. My sme tu však dnes a budeme aj v budúcnosti na to, aby sme im nedovolili robiť to, čo robila desať rokov táto vláda a jej nominanti.

 

Oliver Solga, primátor mesta Pezinok
 a občan Slovenskej republiky

 FOTO: Ján Štrba


Ohodnoťte článok: