Matyšák CUP 2018

Február 2018 / Prečítané 495 krát

  

Na turnaji MATYŠAK CUP 2018 v Pezinku sa zúčastnilo 290 športovcov, 14 tímov a veľký počet priaznivcov hádzanej zo Slovenska, Česka a Maďarska. Počas víkendu sa odohralo 30 kvalitných zápasov. Starší žiaci si zmerali sily v šiestich celkoch zo Slovenska, Česka a Maďarska. Mladší žiaci na úvod bojovali v dvoch skupinách a na druhý deň zabojovali o umiestenie.
   V sobotu po odohratí úvodných zápasov sme turnaj oficiálne otvorili ceremoniálom, na ktorom sme privítali všetky zúčastnené družstvá ŠKH AGRO-KARPATY PEZINOK, HK KÚPELE BOJNICE, MHK PIEŠŤANY, SPORT CLUB SENEC, ŠKP BRATISLAVA, HBC TRNAVA, SK HÁZENÁ POLANKA nad Odrou (ČR), HK IVANČICE (ČR), SIMONTRNAYAI KEZI-LABDA KLUB a GÖNGYÖSI KEZILABDA KLUB (oba Maďarsko)
   Po privítaní družstiev sme predstavili hviezdu turnaja. Bol ňou Dušan Baďura mladší dlhoročný extraligový hráč a reprezentant Slovenskej republiky. Za mesto Pezinok sme privítali zástupcu primátora Ing. Miloša Andela. Potom sme pokračovali v programe – zatancovali mažoretky z Galanty a zazneli štátne hymny zúčastnených krajín. Po úspešnom ceremoniáli turnaj pokračoval do večera. V nedeľu ráno sa začali tvrdé boje o umiestnenie. Po kvalitných zápasoch bol turnaj úspešne odohraný a prešlo sa k odovzdávaniu cien.
   V kategórií mladších žiakov vo finále SK HÁZENÁ POLANKA NAD ODROU zvíťazila nad SIMONTRNAYAI KEZILABDA KLUB 20:13. Súboj o bronzovú medailu bol veľmi tesný ale napokon HK KÚPELE BOJNICE zvíťazili nad GÖNGYÖSI KEZILABDA KLUB rozdielom troch gólov 18:15. V súboji o piatu priečku sa stretol domáci klub SHK AGROKARPATY PEZINOK
s rivalom ŠKP BRATISLAVA. Po napínavom boji domáci celok prehral rozdielom troch gólov 12:15. Na posledných dvoch priečkach sa umiestnili SPORT CLUB SENEC a MHK PIEŠŤANY.
Kategória starších žiakov nám ponúkla taktiež veľmi kvalitné zápasy, družstvá bojovali do posledného zápasu, nakoľko sa hralo systémom každý
s každým. Prvé miesto obsadilo družstvo ŠKP BRATISLAVA. Striebornú medailu si vybojoval celok SK HÁZENÁ POLANKA NAD ODROU. Súboj o bronzovú medailu bol do posledných chvíľ veľmi napínavý, ale nakoniec ju získalo družstvo SPORT CLUB SENEC. Druhú polovicu tabuľky obsadili družstvá HK IVANČICE na 4. mieste, piatu priečku obsadil domáci klub ŠKH AGROKARPATY PEZINOK a posledné miesto obsadil celok HBC TRNAVA, ktorý veľmi prekvapil a svojimi výkonmi potrápil nejedno družstvo, no, žiaľ, na zisk bodu to nestačilo.

Individuálne ocenenia v kategórii mladších žiakov:

Najlepší strelec: MACKO (HK KÚPELE BOJNICE)
Najlepší brankár: KUPEC (ŠKH AGROKARPATY PEZINOK)
Najlepší hráč: SZEZIK (GYÖNGYÖSI KK)

Individuálne ocenenia v kategórii starších žiakov:

Najlepší strelec: GÁBRIŠ (SPORT CLUB SENEC)
Najlepší brankár: HRONSKÝ (ŠKP BRATISLAVA)
Najlepší hráč: SIROČAK (SK HÁZENÁ POLANKA NAD ODROU)

   O kvalitný priebeh zápasov sa postarali dve rozhodcovské dvojice, a to Erik Bednár a Martin Beňo a medzinárodná dvojica Michal Baďura a Jaroslav Ondogrecula, od stolíka na všetko dozerala delegátka SZH a IHF Zuzana Füleová. Ceny odovzdávali za mesto Pezinok zástupca primátora Ing. Ján Čech, za vedenie klubu SKH AGROKAPATY Pezinok Dušan Baďura starší a hviezda turnaja Dušan Baďura mladší.

   Klub ŠKH AGROKARPATY Pezinok chce touto cestou poďakovať mestu Pezinok, poslancom MsZ za aktívnu účasť na turnaji. Taktiež pánu Matyšákovi, pánu Kišovi, pani riaditeľke Mgr. Elene Jurčíkovej a kolektívu SOŠ Pezinok. Veľká vďaka patrí aj rodičom a samotným športovcom, trénerom, funkcionárom a rozhodcom.

 

ŠKH Agrokarpaty Pezinok

 


Ohodnoťte článok: