Behaj a pomáhaj Malokarpatskému regiónu

Február 2018 / Prečítané 454 krát

   Jar sa pomaly blíži a preto je čas vytiahnuť bežecké topánky a pomôcť sebe aj svojmu okoliu. V areáli Golf Pezinok v blízkosti Pinelovej nemocnice si 24. 3. 2018 športovci zmerajú sily a rýchlosť na FAIR CROSS trati dlhej 5 a pol, alebo 11,5 km. A nejde iba o preteky. Druhý ročník charitatívneho behu si môžu užiť aj tí, ktorí nechcú brať nohy na plecia ale si len plnými dúškami vychutnať atmosféru prebúdzajúcej sa prírody. Avšak jedni aj druhí svojim štartovným a dobrovoľným príspevkom opäť podporia prostredníctvom Nadácie REVIA projekty obyvateľov, ktoré sú zamerané na rast regiónu a komunity pod Malými Karpatmi.
   Aj výťažok FAIR CROSS charitatívneho behu za rok 2017 prispel k realizácii 40 projektov rozvíjajúcich oblasti vzdelávania, životného prostredia, kultúry, tradície či voľného času. Tieto projekty realizovalo 2 130 dobrovoľníkov a ovplyvnilo 33 175 ľudí. Sme nadšení, že spolu s vami vieme tento kúsok sveta spraviť jedinečným. Viac informácií nájdete na www.revia.sk.
   Že je ešte skoro behať? Pomôcť môžete aj inak. Či už ste alebo nie ste stavaný na beh, podporiť seba a svoje okolie môžete aj od stola. Je isté, že na filantropiu a dobrovoľníctvo nie je priskoro nikdy. Aj v roku 2018 môžete a nezabudnite poukázať svoje % z dane jednej z neziskových organizácií napríklad aj vo vašom susedstve.
   Theodore Roosevelt povedal: „Rob, čo môžeš, s tým, čo máš, tam, kde si.“ Na čo teda čakať?

 

Lucia Finková

 


Ohodnoťte článok: