BSK: Siedmy ročník čitateľskej súťaže

Február 2018 / Prečítané 493 krát

  Obľúbená čitateľská súťaž „Vráťme knihy do škôl“ odštartovala 15. januára 2018. Siedmy ročník súťaže potrvá do 15. marca 2018. Žiaci materských, základných aj stredných škôl tak budú môcť dať ostatným tip na svoju obľúbenú knihu. Stačí poslať krátky text (polstranovú esej) o prečítanej knihe, ktorú si sami zvolili, a to prostredníctvom webovej stránky  www.vratmeknihydoskol.sk, kde si súťažné príspevky zaregistrujú. Dôležité je v texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu, čím ich zaujala a popísať, čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje.
   „Minulý rok prišlo do súťaže „Vráťme knihy do škôl“ viac ako 8 000 textov a kresieb od mladých čitateľov. Veríme, že tento rok bude toto číslo ešte vyššie, “ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
   Spoluorganizátorom celoslovenského knižného projektu je Bratislavský samosprávny kraj spolu s ABCknihy.sk a vydavateľstvom IKAR.

 


Ohodnoťte článok: