Hlasujte za detské ihrisko ŽIHADIELKO

Február 2018 / Prečítané 576 krát

   Spoločnosť LIDL sa rozhodla poskytnúť vlastné finančné prostriedky na vybudovanie 10 moderných ihrísk na Slovensku. Hodnota jedného ihriska je 87 tis. eur. Uchádzať sa o ne môže znova po roku aj mesto Pezinok, ktoré využilo túto možnosť a prihlásilo sa do tejto súťaže s možnosťou získať ihrisko Žihadielko. V roku 2018 prichádza LIDL s novinkou. Bola vytvorená špeciálna kategória pre tie mestá, ktoré už Žihadielko vyhrali v minulých dvoch ročníkoch. Súťažiť sa bude v 5 kategóriách (4 kategórie sú určené podľa počtu obyvateľov a piata samostatná kategória miest, ktoré boli víťazmi v rokoch 2016 a 2017). V každej kategórii môžu vždy 2 mestá získať LIDL ihrisko Žihadielko.
   Ak by sa nám podarilo byť znovu úspešnými, tak ihrisko pre deti by bolo umiestené v areáli ZŠ a MŠ OREŠIE v Grinave.
   Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko bude rozdelené do dvoch zón podľa veku detí (2-6r a 6-12r). Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku budú k dispozícii aj lavičky a stojan na bicykle.
   O miestach, kde ihriská vyrastú, rozhodnú ľudia svojím hlasovaním na stránke www.zihadielko.sk , a to v stanovenom termíne od 15. januára do 28. februára 2018. Veríme, že tak, ako sme boli úspešní v roku 2016, tak sa nám podarí vďaka vašim hlasom opätovne získať ďalšie detské ihrisko do nášho mesta. Viac o samotnom projekte na www.zihadielko.sk .
   Prosíme touto cestou nielen obyvateľov Grinavy, ale celého Pezinka, aby dali svoj hlas tomuto projektu. Detské ihrisko umiestnené v areáli ZŠ Fándlyho je dostatočným dokladom užitočnosti tohto projektu.

 

(MsÚ)


Ohodnoťte článok: