Futbalový klub PŠC Pezinok neustále napreduje

Február 2018 / Prečítané 639 krát

   Neustále napredovať. Hlavná vízia futbalového klubu PŠC Pezinok o posúvaní dopredu sa napĺňa. Počas posledného roka sa mu podarilo urobiť radikálne zmeny a zaznamenal výrazné zlepšenia v dôležitých ukazovateľoch. Podarilo sa mu zvýšiť hráčsku základňu na číslo prevyšujúce 200, v aktuálnej zimnej prestávke usporiadal pre mládežnícke mužstvá 14 miniturnajov, vytvoril vlastnú webovú stránku, a taktiež skvalitňuje káder seniorov.
   Jesenná časť aktuálnej sezóny nevyšla „A“ mužstvu úplne podľa predstáv. Tréner Daniel Federl v spolupráci s vedením klubu museli reagovať a posilniť hráčsky káder hneď niekoľkokrát. Dosiaľ bolo ohlásených 10 nových tvárí, vrátane návratu Pezinčanov Miroslava Vargu, Branislava Huláka a Dušana Maluniaka. Mužstvo čaká v jarnej časti neľahká úloha – boj o záchranu v súťaži. Bude nesmierne dôležité koľko bodov získa so súpermi z nižšej časti tabuľky, ale nesmie zabudnúť ani na favoritov súťaže. Už počas jesene dokázal poraziť „B“ tím Slovana Bratislava, ktorý sa na pezinskom trávniku predstaví 7.4.2018. Veľkým ťahákom domácich zápasov bude aj divácky atraktívny duel s FC Petržalka (26.5.2018), pretože súper z Bratislavy bojuje o postup do 2. ligy.
   Futbalový klub PŠC Pezinok si je vedomí toho, že poctivou prácou s mládežou dosiahne úspechy. Aktuálne disponuje 12 mládežníckymi mužstvami a až 9 z nich hrá súťažne pod hlavičkou Bratislavského futbalového zväzu. Ešte pred začiatkom sezóny oznámil vytvorenie tímov U11, U10 a U9, ktoré hrajú rovnakú súťaž ako tzv. „trojička“.
   V aktuálnej sezóne sa spomedzi mládežníkov najlepšie darí dorasteneckým mužstvám. Chlapci vo veku do 19 rokov sa v najvyššej regionálnej súťaži nachádzajú na skvelom druhom mieste a rovnako výborne sa darí aj mladším dorastencom vo veku do 17 rokov, ktorí sa po jeseni taktiež nachádzajú na druhej priečke.
   Dôkazom tvrdej a poctivej práce mládežníckych trénerov a hráčov je neutíchajúci záujem známejších klubov o najlepších pezinských futbalistov. Počas zimy odišiel člen kádra starších žiakov Samuel Njambi do Interu Bratislava a jeho spoluhráč Matej Terlanda absolvoval skúšku v Spartaku Trnava. Pezinský klub podporuje výchovu talentovaných hráčov, nechce im brániť v odchode do lepších organizácii, práve naopak rád ich posunie vyššie, aby sa mohli rozvíjať na najvyššej úrovni.
   Neustále napredovať. Charakteristika ambiciózneho klubu, ktorí sa chce neustále zlepšovať a prilákať ľudí na štadión. Už 10. 3. 2018 o 14.30 h privítajú seniori v úvodnom majstrovskom zápase na domácom trávniku Tomášov zo stredu tabuľky. Pezinskí futbalisti sa cez zimné obdobie aktívne pripravujú aj na toto stretnutie, čo môžete sledovať na webovej stránke klubu www.pscpezinok.sk, alebo na jeho facebookovom, či instagramovom profile.

 

(MF)


Ohodnoťte článok: