Finále Detského cezpoľného behu zmiešaných štafiet reprezentoval aj Pezinok

Január 2018 / Prečítané 469 krát

   V sobotu 9. 12. 2017 sa v rámci testovacieho podujatia k Majstrovstvám Európy v cezpoľnom behu konalo i Finále Detského štafetové behu zmiešaných štafiet. Deti si účasť na tomto finále vybojovali z jednotlivých postupových kôl po celom Slovensku, aby sa tak 24 najlepších štafiet mohlo stretnúť vo finále v Šamoríne. V rámci Bratislavského kraja sa podarilo postúpiť „atletickej škôlke“ ZŠ Jána Kupeckého z Pezinka a AK MAC Rača.
   Finále pretekov prebiehalo ako skutočné Majstrovstvá Európy, to znamená, že deti absolvovali prezentáciu v team stane, pokračovali do stanu nazývaného call room a odtiaľ už boli odvádzané na štart pretekov. Počas celých pretekov mohli diváci vidieť živé video na veľkoplošnej obrazovke spolu s komentátormi, ktorí moderovali celé preteky. Deti si na okruhu dlhom 1 500 m vyskúšali majstrovskú trať, kde bolo pre ne pripravených niekoľko prekážok ako kmene stromov, umelé kopce, dokonca i vodná priekopa. Niekoľko desiatok rozhodcov kontrolovalo správny priebeh pretekov a štafetové odovzdávky.
   Túto náročnú trať a boj so silným vetrom zvládli obidve naše družstvá a umiestnili sa na 6. mieste (M. Knapčok, J. Mozolík, Z. Jakabovičová, P. Horvatová) a 13. mieste (L. Šipošová, N. Federlová, T. Weinberger, M.Koman) v rámci družstiev zo Slovenska.

 

Monika Fintorová