Koniec roka 2017 s Nadáciou REVIA

Január 2018 / Prečítané 927 krát

   Knižky pre deti ale aj Charitatívny bazár a Vianočný živý orloj v Modre a Pezinku. Nadácia REVIA i tieto Vianoce obdarovávala Malokarpatský región.
   Koniec roka už tradične patrí k obdobiam radostí a dobrých skutkov. Nebolo tomu inak ani v Nadácii REVIA. Dobrovoľníci, darcovia a ďalší s chuťou pomôcť spojili sily a urobili Vianoce o čosi kúzelnejšie.
   V projekte Otvor srdce, daruj knihu si prekvapenie pod stromčekom našli deti zo sociálne a finančne znevýhodnených rodín z Malokarpatského regiónu. Dostali knihy od anonymných knižných „škriatkov“ – darcov, ktorí celkovo kúpili publikácie v hodnote 2 758 €. Darcovia nakupovali knižné darčeky od novembra do decembra v kníhkupectvách Folly v Modre, Artforum a Panta Rhei v Pezinku a Arch Books v Bratislave a spolu obdarovali 274 detí. Nadácia REVIA s takouto podporou za trinásť rokov sprostredkovala knihy pre 2008 detí v celkovej hodnote neuveriteľných 17 765 €. „Máme internet plný zábavy, informácií, písmeniek aj obrázkov. A predsa aj moderný človek, homo internetus facebookus zažíva neopakovateľný pocit, keď drží v ruke knihu, pohládza jej stránky, ponára sa do jej obsahu. Poznanie ale aj emocionálny zážitok, ktorý nám kniha poskytuje, je skrátka neopakovateľný a nenahraditeľný. A vždy taký aj bude. Tak ako je neopakovateľný pocit radosti, keď knihu niekomu darujeme. Vďaka nášmu daru deti budú vedieť nielen ako sa volá najvyššia hora Himalájí, koľko druhov vtákov u nás žije a koľko hviezd svieti na oblohe – ale tiež, kde hľadať dobro a zlo,“ hovorí o projekte jeden z jeho ambasádorov – spisovateľ Márius Kopcsay.
   Okrem knižiek ľuďom vianočnú atmosféru priniesla Nadácia aj spoluprácou so študentskou Komunitnou Nadáciou pri OAPK. Študenti Obchodnej akadémie v Pezinku a ďalší dobrovoľníci spriatelení s Nadáciou REVIA pripravili v rámci pezinských Vianočných trhov Živý orloj, kde vystúpili a divákov pozdravili postavy anjela, Márie, Jozefa, zvieratiek a ďalších. Okoloidúci si mohli popri tradičnom vystúpení z arkiera Mestského múzea v Pezinku aj pomaškrtiť v stánku Charitatívneho bazáru, kde študenti pripravili dobroty a ručne vyrobené výrobky pre všetkých a vyzbierali tak 350 € na revitalizáciu kruhového objazdu pred budovou ich školy, čo zrealizujú na jar 2018.
   Na modranských Vianočných zastaveniach Vianočný orloj ožil dobrovoľníkmi OZ AMAVET klub č. 944 Impulz a podporou OZ ĽUSK. Ich predvedenie Troch kráľov, anjela či Mikuláša spestrili a navodili sviatočnú náladu aj v Modre.
   Chceme úprimne poďakovať všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom, že za uplynulý rok rozdávali a posielali s nami dobro ďalej a dúfame, že tak budú robiť aj v roku 2018 a potešia tak srdcia nielen iných, ale aj tie svoje.

 

REVIA

 


Ohodnoťte článok: