Dve podujatia v jednom mesiaci

Január 2018 / Prečítané 939 krát

   Dve ťažiskové podujatia plánu Lions clubu Pezinok Bozin roka 2017 sa uskutočnili v poslednom mesiaci roka – v decembri. Obidve akcie boli zamerané predovšetkým na získanie finančných prostriedkov pre zdravotne znevýhodnené deti a pre sociálne slabšie rodiny z Pezinka a okolia.
   Prvou, nad očakávanie vydarenou akciou, ktorá sa uskutočnila v sobotu 2. decembra v spolupráci s mestom Pezinok a Pezinským kultúrnym centrom, bol Vianočný benefičný koncert. Pezinská bluesrocková kapela WET FLOOR EXPERIENCE s priateľmi už po piaty rok za sebou zaplnila sálu PKC do posledného miesta. Počas dvoch hodín svojím muzikantským majstrovstvom udržiavala v sále výbornú náladu a atmosféru. Nadšené obecenstvo si vynútilo niekoľko prídavkov a až potom mohli členovia kapely opustiť pódium. O tom, že členovia WET FLOOR EXPERIENCE majú blízko k podpore podobných projektov, svedčí aj to, že svoje koncerty vždy odohrali bez nároku na honorár. Účasť mladej generácie na podujatí je dôkazom toho, že osud našich spoluobčanov v núdzi im nie je ľahostajný. Výťažok 300 eur bol počas koncertu odovzdaný rodine Alexandry Absolonovej, matke, ktorá sa sama stará o dve maloleté deti. Jej 5 ročná dcérka Julka je postihnutá Downovým syndromom.
   Druhá dlhoročná tradičná akcia – predaj lionského punču na Vianočných trhoch v Pezinku v dňoch 15.-17. decembra 2017. Každoročne sa stánok Lions clubu Pezinok Bozin teší veľkej obľube a priazni návštevníkov trhov z Pezinka a širokého okolia, o čom svedčia aj stále rady pred stánkom. Kvalita stáročnej receptúry lionského punču ponúkaného Lions clubom Pzinok Bozin sa traduje už od počiatku vzniku klubu v roku 2003. Gurmánsky zážitok návštevníkov trhov doplnili aj výborné oškvarkové pagáče a chlebíky s pečeňovou a oškvarkovou nátierkou. Poďakovanie návštevníkom Vianočných trhov v Pezinku patrí aj za dobrovoľné príspevky.
   Výťažok z predaja punču bol venovaný rodine Farkašovej z Pezinka pre jej dcérku Klárku.
   „We serve“ „Pomáhame“.

 

Lions club Pezinok Bozin


Ohodnoťte článok: