BSK: Juraj Droba má troch vicežupanov

Január 2018 / Prečítané 987 krát

   Župní poslanci sa na svojom prvom pracovnom zasadnutí Zastupiteľstva BSK dohodli nielen na harmonograme zasadnutí pre rok 2018, ale aj na menách členov a predsedov jednotlivých Komisií BSK a najmä na menách troch vicežupanov. Traja podpredsedovia BSK budú mať vyhradené oblasti, za ktoré budú zodpovední.
   „Zvolili sme vicežupanov a teším sa z toho, že sme sa väčšinovou podporou zhodli a zvolili troch kvalifikovaných odborníkov. Tí zastrešia tri kľúčové oblasti, a to dopravu, sociálne služby a životné prostredie. Na najbližšie obdobie nás čakajú dva kľúčové kroky. Schválenie rozpočtu a programové vyhlásenie BSK. To bude presne sto dní od nástupu do funkcie, teda 13. marca 2018,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.
   Novozvolené poslankyne a poslanci zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom prvom pracovnom zasadnutí schválili oba body, ktoré mali v programe. Jasné je teda, kedy sa budú poslankyne a poslanci v roku 2018 pracovne stretávať, ale známe sú už aj mená členov a predsedov jednotlivých Komisií BSK. Súčasťou hlasovania boli aj traja kandidáti na podpredsedov BSK. Svoj post poslankyne a aj vicežupanky obhájila starostka bratislavských Podunajských Biskupíc Alžbeta Ožvaldová, ktorá bude mať na pod palcom oblasť dopravy, druhou vicežupankou sa stala Elena Pätoprstá zodpovedná za oblasť životného prostredia a trojicu podpredsedov BSK uzatvára Mikuláš Krippel, ktorý bude mať na starosti sociálnu oblasť, ktorej sa profesionálne venuje už viac rokov.
   Zvolení boli aj jedenásti predsedovia komisií BSK. Mandátovú komisiu povedie Zuzana Schwartzová, finančnú komisiu István Pomichal, komisiu na ochranu verejného záujmu Peter Tydlitát. Predsedom komisie dopravy sa stal Ján Buocik, komisie kultúry Zuzana Rattajová, komisie životného prostredia, regionálneho rozvoja a územného plánovania Martin Vlačiky, komisie školstva, športu a mládeže Juraj Jánošík, komisie európskych záležitostí, regionálnej spolupráce a cestovného ruchu Barbora Oráčová, komisie majetku, investícií a verejného obstarávania Mária Hudáková, komisie zdravotníctva a sociálnych záležitostí Juraj Štekláč a za predsedu dotačnej komisie bol zvolený Dušan Pekár.

 

(BSK)