Žiaci zo ZŠ Na Bielenisku v Štrasburgu

December 2017 / Prečítané 442 krát

   V pondelok 13.11.2017 vyrazili traja žiaci a jedna pani učiteľka zo ZŠ Na bielenisku v Pezinku do Štrasburgu a Európskeho parlamentu. Žiaci si plnia svoje vyučovacie povinnosti a reprezentovali školu v mnohých súťažiach a olympiádach.
   Štrasburg – čarovné mesto, ktoré ich privítalo pekným počasím. Program bol nabitý: plavba loďou, spoločný obed, nákup suvenírov, historické centrum mesta a katedrála. V stredu sme navštívili Európsky parlament, kde po prvýkrát v histórii jeho existencie vystúpil s príhovorom slovenský prezident Andrej Kiska. Počas celého pobytu nás sprevádzali asistentky europoslanca Ivana Štefanca a len vďaka nim bol náš pohyb a pobyt v Európskom parlamente bezpečný a beproblémový.
   Na stretnutí s pánom Štefancom nás zaujímal pohľad na problémy, ktoré Slovákov ako Európanov trápia. Ceníme si aj to, že sa s nami podelil o svoje skúsenosti politika. Žiaci našej aj iných škôl si vďaka tomu rozširujú obzory a dozvedajú sa veci, ktoré v učebniciach nenájdu. Ďakujeme, že sme vďaka pánu Oravcovi boli v Európskom parlamente. Vo Francúzsku. V Nemecku. Lebo aj tam sme doma. Lebo pre Slovensko je už niekoľko rokov Európska Únia domovom. Ďakujeme!

 

(IJ)

 


Ohodnoťte článok: