Pezinok ovládli mladí futbalisti

November 2017 / Prečítané 415 krát

   V športovej hale SOŠ v Pezinku sedemdesiat päť chlapcov a jedna hráčka odohrali 1. ročník medzinárodného turnaja Karpaty Cup 2017 v kategórii dvanásťročných – U12. Turnaj usporiadal Oblastný futbalový zväz Bratislava-vidiek s mestom Pezinok. Bratislavský vidiek reprezentovali výbery z Malaciek, Pezinka a Senca a partnerský Okresní fotbalový svaz Brno-venkov zastupovali výbery A, B a C.
   Šesť družstiev hralo systémom každý s každým. V kvalitných vyrovnaných súbojoch o výsledku rozhodovali maličkosti. Zatiaľ čo tímy bratislavského vidieckeho regiónu sa prezentovali živelnejším herným prejavom, súperi z Brna zaujali svojou hernou a taktickou vyspelosťou. Stretnutia chlapci ozdobili peknými gólmi, ktoré dosiahli po kombinačných akciách. Bezproblémové súboje viedla trojica mladých rozhodcov – Kristián Chrupka, Marko Polák a Martin Rybecký.
   Celkovým víťazom sa stal výber OFS Brno venkov A. Počas celého turnaja sa vyznačoval koncentrovanou hrou a dokázal zvládnuť kľúčové momenty v koncovkách zápasov. Druhá priečka patrí výberu okresu Pezinok a bronzový stupienok pripadol chlapcom okresu Senec. O striebre a bronze rozhodol vzájomný duel. Potvrdilo sa tak, že každý strelený či inkasovaný gól hral v konečnom hodnotení svoju úlohu.
   Najlepším strelcom turnaja sa stal Marek Šalovský so 4 gólmi, ktorý reprezentoval výber OFS Brno venkov C. Cenu mu odovzdal niekdajší kanonier československej futbalovej ligy a ikona miestneho klubu PŠC Pezinok - Štefan Slezák. Cenu generálneho tajomníka SFZ Jozefa Klimenta získala jediná dievčenská zástupkyňa na turnaji Janka Tardíková z malackého výberu, ktorá za svojimi spoluhráčmi, či súpermi v ničom nezaostávala. Poháre a diplomy družstvám odovzdali predsedovia oboch zväzov – Miroslav Baxa a Jan Zycháček a viceprimátor Pezinka Ján Čech.
   Vďaka patrí sponzorom turnaja, firmám – Engie, Víno Matyšák, Bateastav s.r.o. a Sportika.

 

(r)

 


Ohodnoťte článok: