Medzinárodné pohárové súťaže v modernej gymnastike v Maďarsku

November 2017 / Prečítané 469 krát

   V prvej polovici novembra sa konali v Maďarsku dve medzinárodné súťaže v modernej gymnastike, na ktorých sa zúčastnili aj gymnastky ŠK Juventa Bratislava. Využili tak možnosť náročnejšej prípravy a overenia si úspešnosti nacvičených zostáv pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska.
   Takúto konfrontáciu uvítali dievčatá i ich trénerky, aby mohli niektoré veci v skladbách ešte vylepšiť. Po týchto vystúpeniach zavládla v klube spokojnosť, najmä, pokiaľ ide o sľubné výsledky, i keď sa v cvičení vyskytli ešte nejaké chybičky. Budú mať však ešte dosť času, aby ich odstránili.
  Pezinčanka Timea Oravcová účinkovala v juvenťáckej päťčlennej spoločnej skladbe s obručami v juniorskej kategórii ročník 2005-2006. Na Witch Cupe 4. novembra i Pécs Cupe Hungary 12. novembra dievčatá zvládli svoje vystúpenia veľmi dobre, od medzinárodnej poroty získali najvyššie bodové ohodnotenie a stali sa víťazkami oboch súťaží vo svojej kategórii.
   Juvenťáčky sa tak dobre naladili pred novembrovými Majstrovstvami sveta show dance v Nemecku, ktoré sa konali po uzávierke tohto vydania Pezinčana. Tancu s gymnastickými a baletnými prvkami sa venujú v klube už viac rokov a v tomto športe dosiahli výborné výsledky aj na európskych a svetových súťažiach.

 

(mo)