Otvor srdce, daruj knihu

November 2017 / Prečítané 973 krát

   Stovky stálych podporovateľov, ale aj milovníkov kníh budú mať opäť možnosť zdieľať svoje nadšenie s našimi najmenšími. Nadácia REVIA spúšťa už 13. ročník projektu OTVOR SRDCE, DARUJ KNIHU po celom Malokarpatskom regióne.
   Kedy ste naposledy darovali niekomu knihu? Tento rok máte jedinečnú šancu pridať sa k vyše 200 darcom a stať sa „knižným škriatkom“. Spolu sa snažíme potešiť deti, ktoré nemajú to šťastie dostať svoje obľúbené príbehy a verte, neželajú si len Harryho Pottera.
   Nadácia REVIA už 13 rokov prostredníctvom nadšených podporovateľov sprostredkúva deťom z rôznych kútov nášho regiónu encyklopédie, detektívky či rozprávky od výmyslu sveta a tým im zmysluplne robí Vianoce o čosi kúzelnejšie.
   S vašou pomocou sa nám podarilo v predchádzajúcich ročníkoch splniť priania vyše 1 700 deťom, pričom išlo o knižky v hodnote neuveriteľných 15 000 €.

   Spisovateľka Veronika Šikulová o projekte Otvor srdce, daruj knihu hovorí: „Sú ľudia, ktorí nepotrebujú k dobrému skutku objektív či kameru, ktorí sú radi Ježiškom, narástli a ocitli sa na druhej strany „barikády“ – z pisateľov listov sa stali ich čitatelia a Ježiškovia. Neverili by ste koľko Ježiškov je medzi nami!“

Ako to celé funguje?
  
Veľmi jednoducho. Navštívte vybrané kníhkupectvo v našom regióne. Nájdete tu knižky označené štítkami: Otvor srdce, daruj knihu. Vyberte si, ktorá sa vám zapáči a kúpte ju. Nadácia REVIA v spolupráci s príslušným kníhkupectvom knižku odovzdá mladému čitateľovi pod stromček. Ak by ste mali pochybnosti, opýtajte sa priamo
v kníhkupectvách, Artforum Pezinok (Kollárova ul., PK), Folly (OC Kocka, Modra), Arch Books (Fakulta architektúry STU) a Panta Rhei (OC Plus, Pezinok)
   „Vďaka nášmu daru deti budú vedieť nielen, ako sa volá najvyššia hora Himalájí, koľko druhov vtákov u nás žije a koľko hviezd svieti na oblohe – ale tiež, kde hľadať dobro a zlo.“ Povedal spisovateľ a podporovateľ čítania Márius Kopcsay.
   Nasaďte si svoju tajnú škriatkovskú čapicu a od prvej adventnej nedele do konca decembra potešte deti spod Malých Karpát. Lucia Finková

Ďakujeme!

Už 20 rokov s Vami a pre Vás Vaša REVIA Malokarpatská komunitná nadácia

 


Ohodnoťte článok: