Pezinok spieva – spievajte s nami

November 2017 / Prečítané 1418 krát

   V nedeľu 12. novembra 2017 sa v Kultúrnom centre v Pezinku uskutočnil XIX. ročník speváckej súťaže Pezinok spieva – spievajte s nami. Súťaž pripravila Základná organizácia Únie žien Slovenska v Pezinku v spolupráci s Mestským úradom Pezinok, Kultúrnym centrom Pezinok a za finančnej podpory Krajskej organizácie Únie žien Slovenska v Bratislave.
   Súťaže sa zúčastnilo 35 súťažiacich. Súťaž nebola vekovo ani žánrovo obmedzená. Súťažiaci boli rozdelení do štyroch skupín podľa veku. Výkony spevákov posudzovala päťčlenná porota.
   Víťazkou prvej skupiny sa stala Veronika Michelčíková, ktorá spievala pesničku Mám ráda cestu lesní. V 2. skupine boli udelené dve prvé miesta, ktoré obsadili Richard Ciller a Branislav Malina. V tretej skupine zvíťazila skupina Crystals pod vedením pána Milana Brejchu. Vo štvrtej skupine zvíťazil František Noskovič. Cenu primátora mesta Pezinok získala Martina Gašparovičová, cenu Únie žien Slovenska získala Michaela Štefíková. Výborné výkony podali všetci súťažiaci, porota mala ťažkú úlohu určiť najlepších.
Pred súťažou i na jej záver vystúpili žiaci Základnej umeleckej školy Eugena Suchoňa v Pezinku. V prestávkach medzi súťažnými skupinami vystúpili tanečníci skupiny Sunny Dance pod vedením Bronislavy Jurášovej.
   Malý, ani nie trojročný speváčik Branko Deák dokázal, že spievať sa dá v každom veku.
   Súťaž mala vysokú úroveň vďaka výborným výkonom účinkujúcich, ale aj podpore, ktorú pri jej príprave a priebehu poskytol najmä primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga formou finančnej pomoci a vecnými darmi a riaditeľka Kultúrneho centra Pezinok Ing. Ingrid Noskovičová organizačnou a personálnou podporou.
   ZO ÚŽS chce pokračovať v tradícii a v roku 2018 zorganizuje už XX. ročník súťaže Pezinok spieva – spievajte s nami.

 

PaedDr. Elena Matuská,
Predsedníčka ZO ÚŽS
v Pezinku

 


Ohodnoťte článok: