Slovenskí psychológovia testujú pamäť ľudí po celom Slovensku

November 2017 / Prečítané 451 krát

   Na Slovensku prebieha mnoho zaujímavých výskumných projektov, ale do výskumu Neuropsy sa môžete zapojiť aj vy.

Výskum Neuropsy
   Tím psychológov z Centra MEMORY, n.o. a Univerzity Komenského sa pod vedením profesora Heretika z Katedry psychológie Filozofickej fakulty podujal na výskum v oblasti vývoja a štandardizácie psychologických testov. Podpora z Agentúry na podporu výskumu a vývoja umožnila bezplatne otestovať 600 ľudí po celom Slovensku. Testovanie spočíva v riešení zaujímavých úloh zameraných na pamäť, pozornosť a reč. Trvá približne 90-120 minút a prebieha individuálne. Psychológovia prídu za vami do vášho mesta, tú to príležitosť preto môžete využiť aj vy.

Prečo sa zapojiť?
   Ide o jedinečnú možnosť zúčastniť sa komplexného testovania pamäti, pozornosti, reči a iných poznávacích funkcií. Takéto testovanie je bežne u psychológa spoplatnené, v rámci tohto výskumu je však bezplatné a za testovanie dostanete aj odmenu vo forme materiálov na trénovanie mozgu v hodnote 20 €, ktoré zostavil odborný tím Centra MEMORY. Výskumníci dostávajú od účastníkov testovania pozitívnu spätnú väzbu, úlohy sú podľa nich veľmi zaujímavé.

Kto sa môže zúčastniť?
   V súčasnosti sa do výskumu môžu zapojiť: (1) Muži aj ženy, ktorí majú absolvovaných menej ako 12 rokov školy a majú viac ako 50 rokov; (2) Ženy, ktoré majú absolvovaných viac ako 12 rokov školy a majú viac ako 80 rokov; (3) Muži, ktorí majú absolvovaných viac ako 12 rokov školy a majú viac ako 75 rokov. Je dôležité, aby účastníci nemali závažné neurologické alebo psychiatrické ochorenie.
   Ak vás táto ponuka zaujala, zavolajte na t. č. 0944 533 966 Mgr. Simone Krakovskej alebo na t. č. 0908 190 462 Mgr. Petre Brandoburovej, PhD. a dohodnite si termín, ktorý vám vyhovuje.