Opäť nám bolo veselo

November 2017 / Prečítané 1058 krát

   Dni rýchlo ubiehajú a my sa už len v myšlienkach vraciame k tohtoročnému vinobraniu, ktoré sa konalo 22. - 24. septembra 2017. Pred očami mám množstvo ľudí, ktorí aj napriek zamračenému počasiu si prišli v sobotu 23.9. pred tribúnu Zámockého parku vypočuť piesne Fs Obstrléze.
   Hneď na úvod zazneli verše známej ľudovej piesne: Čuj našu slovesnkú pieseň... v podaní R. Lederleitnerovej. Pomyselným autobusom sme navštívili všetky kraje nášho krásneho Slovenska a zaspievali si známe i menej známe piesne týchto reagiónov. Hovoreným slovom nás sprevádzala vedúca súboru D. Kantárová, hudobný doprovod na akordeónoch: J. Stojka a P. Maluniak. Prvá pieseň patrila našim rodičom a krásny duet zaspievala Julka Cibuľková a Beno Barták. Vynikajúcu atmosféfu nenarušil ani drobný dážď a ľudia tlieskali a spievali spolu s nami. Veľkým prekvapením pre všetkých bolo, keď moderátorka pozvala na tribúnu náš priateľský FS Traník z Tepličky nad Váhom a pri spoločočnom speve sme rozospievali a roztancovali aj naše publikum. Neutíchajúci potlesk si vynútil pridať ďalšie dve piesne nášho spoločného repertoáru. Myslím, že všetci odchádzali z vinobrania plní dojmov a už teraz sa tešíme na ďalšie vystúpenia.
   Ešte sme sa nestihli spamätať z vinobrania a už nás čakalo pozvanie do DSS a zariadenia pre seniorov na Hrnčiarskej ulici.
   Balíčkom pekných ľudových piesní sme potešili seniorov pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Zaznela sólová pieseň Anky Tešárovej a aj piesne na želanie. Nálada bola vynikajúca, mnohí si aj zatancovali. A o to nám ide – rozdávať radosť tým, ktorí nemôžu prísť za nami na vystúpenia. Tešíme sa na ďalšie spoločne strávené chvíle!

 

Mária Kopítková

 


Ohodnoťte článok: