Poslancami BSK budú Oliver Solga a Juraj Pátek

November 2017 / Prečítané 1062 krát

   V sobotu 4. novembra sa uskutočnili voľby predsedu (župana) a poslancov do Bratislavského samosprávneho kraja. Pezinok sa stal po prvýkrát samostatným obvodom, v ktorom sme okrem župana volili aj dvoch poslancov. Županom sa stal Juraj Droba a poslancami za naše mesto sa stali Oliver Solga (získal 2007 hlasov) a Juraj Pátek (1999 hlasov). Oliver Solga kandidoval za pravicovú koalíciu, Juraj Pátek kandidoval ako nezávislý.
   Novozvolených poslancov sme sa opýtali, čo je pre nich v nadchádzajúcom päťročnom volebnom období prioritou.
   Oliver Solga: Vzhľadom na dlhodobo prebiehajúci proces prípravy obchvatu Modry, Vinosadov a Pezinka je pre mňa prioritou tento proces urýchliť tak, aby BSK pripravilo projektovú dokumentáciu, vybavilo stavebné povolenie a bol by som rád, keby som na konci tohto funkčného obdobia videl na mieste budúceho obchvatu už aj stavebné mechanizmy. Okrem obchvatu bude pre mňa dôležitý aj stav pezinských stredných škôl a sociálnych zariadení. A znova sa spolu s Jurajom Pátkom pokúsime dostať do majetku mesta internát SOŠ na Komenského ulici, ktorý by sme prebudovali na Zariadenie opatrovateľskej služby pre pezinských seniorov.
   Juraj Pátek: Ako som mal uvedené na volebnom plagáte, sú mojimi prioritami zdravotníctvo, školstvo a doprava.
   Nakoľko sa pohybujem a pracujem v prostredí lekárov na bývalej Poliklinike v Pezinku, poznám súčasnú sieť odborných lekárov a poznám, aká sieť odborných lekárov by bola potrebná a vyhovujúca pre občanov. Ja som si dal za úlohu pracovať na rozšírení siete lekárov-špecialistov o ďalšie odbornosti ako je gastroenterológ, imunológ prípadne ďalší urológ a neurológ. Aj túto kompetenciu má VÚC a ako bývalému poslancovi VÚC v rokoch 2006 -2008 sa mi podarilo do Pezinka presadiť ďalšieho ortopéda a diabetologičku.
   Ako súčasný predseda Rady školy pri Obchodnej akadémii a aj na Gymnáziu v Pezinku sa chcem zamerať na riešenie havarijných stavov budov obidvoch stredných škôl v Pezinku a pokúsiť sa dostať do majetku mesta Pezinok bývalý internát SOU, ktoré je v súčasnosti presťahované do budovy Obchodnej akadémie. V budove bývalého internátu SOU chceme vybudovať sociálne zariadenie pre seniorov, ktoré v Pezinku chýba.
   V doprave by som chcel počas 5 rokov volebného obdobia dosiahnuť, aby sa konečne začalo robiť aspoň na projektovej dokumentácii a vysporiadaní pozemku pod obchvatom Pezinka.

 

(r)


Ohodnoťte článok: