Zlaté medaily z majstrovstiev Európy

Október 2017 / Prečítané 615 krát

Juventáčky po zisku zlatých medailí. FOTO: Katarína Rothová   V Petrohrade sa v polovici októbra uskutočnili Majstrovstvá Európy show dance. Zúčastnilo sa ich 900 tanečníkov zo 14 európskych krajín.
   Účasť na šampionáte si vybojovalo aj 48 tanečníkov z bratislavského Športového klubu Juventa. Zastúpenie mali vo viacerých disciplínach v kategóriach detí, juniorov i dospelých. Juvenťáčky boli aj tentoraz v konfrontácii s najúspešnejšími európskymi tanečníkmi mimoriadne úspešné. Na ich počesť znela dvakrát slovenská hymna a tri razy si prebrali z rúk organizátorov bronzové medaily.
   Medzi juvenťáčkami bola aj Pezinčanka Timea Oravcová, ktorá tento rok súťaží už vo vyššej juniorskej kategórii. Bola súčasťou choreografie Príchod zimy vo formáciách, s ktorou získali zlatú medailu a titul Majster Európy. Je to pre Timeu prvé najcennejšie ocenenie z európskeho šampionátu. Aj s ďalšími dvomi jej vystúpeniami v skupinách a duetoch sa dostali do finále, kde si v silnej konkurencii vybojovali štvrtú a šiestu priečku.
   Pre klub bolo mimoriadne cenné, že v jednej z kráľovských tímových disciplín – vo formáciách v juniorskej kategórii obhájili zlato z predchádzajúceho roku a tiež to, že výborné výsledky dosiahli aj dievčatá v detských kategóriách.
   Juvenťáčky vo svojom tréningovom úsilí nepoľavili ani po ME, už o necelý mesiac ich čakajú Majstrovstvá sveta v Riese v Nemecku, kde chcú tiež dobre reprezentovať Slovensko.

 

(mo)


Ohodnoťte článok: