Výlet pezinských seniorov do Vysokých Tatier

Október 2017 / Prečítané 688 krát

   Jednota dôchodcov Pezinok pripravila pre svojich členov 6- denný zájazd do Vysokých Tatier. Zájazdu sa zúčastnilo 46 členov, ktorí boli ubytovaní v Retro hoteli Morava v Tatranskej Lomnici. Hotel Morava pripravil každý večer pre svojich hostí program, ako bola prednáška o histórii Vysokých Tatier spojená s premietaním filmu o vysokohorských chatách, ďalej to bol film o vysokohorských nosičoch, prednáška o pomoci starším ľuďom v núdzi, zoznamovací večierok a večer s harmonikárom, s ktorým si zaspievali pesničky zo svojej mladosti.
   Okrem výletov vo Vysokých Tatrách seniori navštívili kultúrne pamiatky v Levoči, Spišský hrad, Červený kláštor, kaštieľ v Strážkach , hrad v Kežmarku a v obci Hniezdne absolvovali prehliadku liehovaru, v areáli ktorého sa nachádza aj čokoládovňa s ručne vyrábanou čokoládou.
Nakoniec sa musíme pochváliť tým, že sme asi prví seniori BSK, ktorí sa prešli po „chodníku v korunách stromov“ až na novú rozhľadňu v Bachledovej doline. Chodník je vybudovaný v dĺžke 1250 metrov, vo výške asi 25 metrov v korunách stromov a na jeho vybudovanie bolo použité drevo, z ktorého by mohli vybudovať cestu v dĺžke 20 km. Bol to úžasný zážitok, na ktorý budeme dlho spomínať. Účastníci zájazdu touto cestou ďakujú výboru JDS Pezinok, ale hlavne jej predsedníčke p. Zouzalíkovej za prípravu a realizáciu tohto náročného, ale krásneho a na zážitky bohatého zájazdu.

 

JDS Pezinok

 


Ohodnoťte článok: