Úspešné leto pezinských skautov

September 2017 / Prečítané 616 krát

   Ako ste začali leto vy? My sme sa po nabitom roku plnom každotýždenných stretnutí, akcií a vzdelávačiek vydali mimo ruch mesta až sme sa ocitli na lúke pri Jedľových Kostoľanoch. Prví sme vyrazili my – starší, poväčšine už lesom ostrieľaní vedúci a mladí dobrovoľníci. Z nevinne vyzerajúceho kusu trávnatej plochy, len tak si žijúcej medzi stromami, sme za necelý týždeň vytvorili mestečko, pripravené na potreby našich detvákov. Čoskoro sme sa tak samozrejme stali kuriozitou pre všetkých okoloidúcich cyklistov. Po týždni plnom nosenia, kopania, pílenia či viazania, no zároveň aj vylihovania, rozprávania, zábavy a prekonávania, sa k nám úspešne dovalilo stádo našich detí. Kapacita tábora sa tak zo dňa na deň zvýšila z 30 na 70 a prázdne podsady ožili. Hneď na úvodnom táboráku sme sa dozvedeli, že si nás zavolal indián Veľký Naberák, ktorému sa nepáčilo fungovanie jeho predošlého kmeňa. Dúfal, že spoločne s nami založí kmeň, ktorý nebude zabíjať bizóny hlava-nehlava, pustošiť prérie a namiesto spolupráce iba súťažiť. Na to, aby sa nám podarilo stať sa takýmto kmeňom, sme sa museli spoločne učiť nové veci a rozvíjať svoje schopnosti. Všetko sa nám však úspešne podarilo a po záverečnom indiánskom behu a slovách Veľkého Naberáka, s ktorými sa s nami rozlúčil, sme pripravení šíriť našu indiánsku múdrosť ďalej do sveta. Posledné chvíle tábora si k nám aj tento rok prišli užiť aj rodičia a známi, a tak sme spolu dali bodku za naším skautským rokom.
   Ani cez leto však neleníme a už teraz plánujeme program jesenných akcií. Niekoľkí vedúci sa nám rozpŕchli po vzdelávacích kurzoch a jeden zablúdil dokonca až do Mongolska, kde sa zúčastnil medzinárodného stretnutia skautov.
   Prv, ako naplno vhupneme do nového skautského roka, by sme sa ale chceli poďakovať všetkým za podporu v tom predošlom. ĎAKUJEME!

 

Monika „Sestra“ Lezová, 61. zbor Modrý Oblak Pezinok

 


Ohodnoťte článok: