BSK: „Malokarpatský expres“ vyštartoval

September 2017 / Prečítané 549 krát

   Bratislavský samosprávny kraj otvoril turistickú autobusovú linku „Malokarpatský expres“, ktorá bude prechádzať naprieč Malými Karpatami. K turisticky najvýznamnejším lokalitám tohto regiónu sa návštevníci môžu zviesť od 15. septembra 2017.
   „
Bratislavská župa v spolupráci s autobusovým dopravcom Slovak Lines ponúka toto nové spojenie od polovice septembra. Ide o projekt, ktorý podporuje ďalší rozvoj cestovného ruchu v regióne a má slúžiť jeho obyvateľom ako aj návštevníkom,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
   Turistický autobus „Malokarpatský expres“ bude premávať každú sobotu a nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Vinosady, Modru, Dubovú a Častú, so zachádzkami do Slovenského Grobu, na Zochovu chatu a na Červený Kameň. Premávať bude trikrát za deň, takže cestujúci môžu navštíviť aj viacero cieľov súčasne – či už kultúrno-historických alebo vinársko-gastronomických.
   Jednodňový cestovný lístok je možné zakúpiť za 6 eur, resp. dvojdňový za 10 eur. Cestujúci si lístky môžu zakúpiť priamo u vodiča autobusu, pričom turistická karta Bratislava City Card umožňuje cestu zdarma. V nízkopodlažnom autobuse určenom pre prímestskú autobusovú dopravu je možná aj preprava bicyklov.
   Prvý autobus odštartoval v piatok 15. septembra 2017. V tento, ale aj počas dvoch nasledujúcich dní spojil „Malokarpatský expres“ dve tradičné vinobrania, a to v Rači, kde výnimočne zastavoval, a v Modre. Neskôr sa to bude týkať aj obľúbeného vinobrania v Pezinku a 17. až 18. novembra aj Dní otvorených pivníc Malokarpatskej vínnej cesty. Na záver prevádzkovej sezóny 15. až 17. decembra bude možné s Malokarpatským expresom navštíviť Pezinské vianočné trhy.

 

(BSK)

 


Ohodnoťte článok: