Výstavy

September 2017 / Prečítané 522 krát

Figuralisti v Modre

   Slovenské národné múzeum Ľudovíta Štúra a Mesto Modra pripravili v rámci podujatia Slávnosti hliny v priestoroch modranskej starej radnice aj výstavu dvoch významných slovenských keramických majstrov – figuralistov Jozefa Franka, rodáka z Grinavy, a Mariána Lišku. Výstava s názvom Keramická figurálna plastika predstavuje prierez ich tvorby, ktorá svojou kvalitou a významom je už dnes pevnou súčasťou toho najlepšieho, čo v slovenskom ľudovom umení máme. Navštíviť výstavu sa dá až do 30. septembra.

 

(r)

Humor a hudba v Žiline

   V žilinskej galérii SOHO1 GALLERY otvorili 12. septembra výstavu dvoch grafikov – tvorcov kresleného humoru, a to Jiřího Slívu z Prahy a Olivera Solgu z Pezinka. Po výstave v Martine, ktorá v bola v Turčianskej galérii nainštalovaná počas celého leta, je to už ich druhá spoločná výstava v Žiline, ktorou nadviazali na ich prvé výstavné i priateľské stretnutie. To sa v Žiline udia
lo už v roku 1990. Odvtedy mali niekoľko spoločných výstav, okrem iného napríklad 11. septembra 2001 v Prahe.

 

(r)

Fotograf Ján Štrba v Beroune

   Významný slovenský fotograf Pezinčan Ján Štrba predstavil svoju tvorbu v podobe veľkorozmerných fotografií vo výstavných priestoroch Golf Gallery v Beroune. Išlo najmä o portréty starých ľudí so zaujímavými tvárami a ešte zaujímavejšími osudmi. Na Radničnom námestí v Pezinku je do konca októbra nainštalovaná aj výstava Štrbových fotografií z Koncertov mladosti v rokoch 1976 a 1977.

 

(r)

 

Finisáž výstavy v PKC

   V malej galérii Pezinského kultúrneho centra sa 14. 9. uskutočnila finisáž, teda ukončenie výstavy, mladého neprofesionálneho výtvarníka Ondreja Pijáka, nazvaná SVET 2. Zaujímavé, farebne kultivované a svojimi námetmi snové olejomaľby zaujali počas leta mnohých návštevníkov Domu kultúry.

 

(r)

Nová známka Igora Piačku

   Vynikajúci slovenský maliar a grafik Pezinčan Igor Piačka po niekoľkých úspešných výstavách doma i v zahraničí prezentoval 7. septembra vo Faustovej sieni bratislavskej Starej radnice svoju novú poštovú známku venovanú trom úspešným slovenským športovcom – futbalistovi Andrejovi Kvašňákovi, hokejistovi Václavovi Nedomanskému a boxerovi Júliusovi Tormovi. Okrem toho mu 13. 9. otvorili výstavu v galérii Creart v Rožnove pod Radhoštěm a zároveň ešte stále sa môžu milovníci umenia potešiť z jeho maliarskej a grafickej tvorby v Lehniciach, Handlovej a Vajnoroch.

 

(r)

 

Vinohradnícka krajina

   V pezinskom Dome kultúry otvorili 18. septembra výstavu talentovaného maliara z Modry Tomáša Polonského. Jeho obrazy dokonale vystihujú našu malokarpatskú prírodu, atmosféru vinohradov a striedajúcich sa štyroch ročných období. Výstava potrvá do 13. októbra.

 

(r)

Na hodvábe maľované

   Malokarpatská knižnica v Pezinku pripravila vo svojich výstavných priestoroch výstavu Sylvie Hrdlovičovej Na hodvábe maľované. Krehká krása a svieža farebnosť malieb na vzácnej tkanine si iste nájde svojich obdivovateľov nielen v radoch žien. Výstava potrvá do 20. októbra.

 

(r)


Ohodnoťte článok: