Taký malý „podvod“?

September 2017 / Prečítané 591 krát

   Mesto Pezinok 26. augusta už tradične zorganizovalo obľúbené gastronomické podujatie Fyzulnačka 2017 – súťaž vo varení fazuľovej polievky.
   Keďže sa blížia voľby do VÚC, rozhodli sa organizátori, že tento rok neposkytnú možnosť varenia a prezentácie subjektom, ktoré kandidujú vo voľbách do VÚC. Žiadnym politickým stranám a samozrejme, ani kandidujúcim jednotlivcom, aby táto už tradičná akcia nebola zbytočne spolitizovaná a prepolitizovaná.
   Všetci to akceptovali, až na jednu výnimku. Do súťaže sa prihlásil istý Tomáš Minarský ako člen týmu Priatelia dobrého jedla. A od mesta si navyše požičal bezplatne stánok. V sobotu ráno vysvitlo, že ďalšími členmi tohto vymysleného tímu sú Peter Kremský a Milan Grell – kandidáti na poslancov do VÚC. A s nimi sa objavil aj ich „šéf“ Ján Mrva, kandidát na župana. Ako nazvať takéto správanie? Žeby taký malý predvolebný „podvod“?
   Ďalší kandidát na župana Jozef Uhler (tiež kandiduje ako nezávislý) upozornil priamo na mieste na fakt, že jemu a jeho tímu bola účasť na varení fyzulnačky zamietnutá z vyššie spomenutých dôvodov. On pravidlá rešpektoval. Pre organizátorov to bola trápna situácia. Pre M. Grella a P. Kremského spolu s T. Minarským zrejme len také „obyčajné“ obchádzanie pravidiel, ktoré by mali byť súčasťou každej férovej súťaže. Aj tej politickej.

 

(OS)


Ohodnoťte článok: