Vyjadrenie primátora mesta Pezinok k protestu

September 2017 / Prečítané 553 krát

   Nepovažujem za správne odkazovať si s organizátorkami protestu, ktorý sa konal 8. septembra, čokoľvek cez médiá a určite teraz nebudem poukazovať na chudobnú účasť. Opakovane som organizátorky verejne pozval na osobné stretnutie, aby sme si vyjasnili situáciu a spoločne hľadali riešenia. Organizátorky však zatiaľ s mestom ani so mnou nekomunikujú.
   Postrehol som, že okrem požiadaviek týkajúcich sa otváracích hodín, v ktorých však nemajú organizátorky celkom jasno, sa snažili nastoliť aj nejaké širšie politické témy. Žiaľ, rozumy brali na Facebooku od neúspešných komunálnych politikov a ich chronických podporovateľov. Aj priamo na proteste sa ukázalo, že niektorí by túto iniciatívu radi spolitizovali a zneužili pred blížiacimi sa voľbami do Bratislavského samosprávneho kraja.
   Pritom, keby organizátorky prijali moje pozvanie, toto všetko by už vedeli, rovnako ako by vedeli, že s otváracími hodinami je to trocha inak ako tvrdia a že VZN, podľa ktorého sú upravené, prijali poslanci, neurčil ho primátor a preto treba nastoliť širšiu diskusiu a navrhnúť také úpravy, ktoré majú šancu uspieť práve aj v zastupiteľstve. Vedenie mesta i ja osobne, rovnako ako väčšina poslancov zastupiteľstva, sa dlhodobo snaží hľadať rovnováhu, ktorá občanom Pezinka umožní nielen kultúrne a spoločenské vyžitie, ale aj zaručí právo na oddych.
   Pokiaľ sa vrátime k tým otváracím hodinám, verím, že aj účastníci protestu konečne na vlastné oči videli, že reči o tom, ako o desiatej musia byť všetky podniky zatvorené, sa nezakladajú na pravde a po proteste napriek chladnému počasiu pokračovali do vinární, kaviarní, krčiem, či na diskotéku.

 

Oliver Solga, primátor mesta Pezinok


Ohodnoťte článok: