VITAJTE NA VINOBRANÍ 2017

September 2017 / Prečítané 600 krát

   Vážení hostia, milí spoluobčania, je pre mňa cťou privítať vás na tohoročnom Vinobraní 2017. Asi nikto z nás už nedokáže spočítať, koľká je to oslava zberu úrody hrozna a nového vína vo viac ako osemstoročnej histórii nášho mesta. Historicky zdokumentované, písomne i fotograficky, sú len tie z minulého storočia a zo súčasnosti. Prvé oslavy práce vinohradníkov a vinárov v „novoveku“ boli v roku 1934. Odvtedy ich bolo s niekoľkými prestávkami viac ako pol stovky. Len od roku 2002, odkedy som primátorom mesta, sa koná Vinobranie v Pezinku každoročne. A každoročne sa tiež snažíme pripraviť vám bohatý kultúrny program, predstaviť vám umeleckú tvorbu remeselníkov, ale aj ponúknuť typické gastronomické pochúťky a najmä prezentovať kvalitné vína, ktorých producentmi sú vinári z Pezinka a ostatných miest a obcí Malokarpatského regiónu.
   Je úplne samozrejmé, že nesmie chýbať ani v našom kraji známy a obľúbený vinársky „poloprodukt“ – burčiak.
   Snahou nášho organizačného štábu je zabezpečiť program tak, aby sa vám páčil, aby ste si v ňom každý našli to svoje. Chceme, aby mal každý, kto navštívi Vinobranie v týchto dňoch, šancu sa nielen zabaviť, ale aj byť spolu so svojimi najbližšími. Každý by mal pochopiť, že Vinobranie je najmä o stretávaní rodín, priateľov a známych, teda nielen o „potrave“ tela, ale aj ducha.
   Teší nás, že nám zachovávate svoju priazeň a že sa do Pezinka každoročne vraciate aj v čase mimo Vinobrania. Množstvo vašich pozitívnych ohlasov na Vinobranie, ale aj na množstvo iných podujatí, ktoré celoročne organizujeme, je potvrdením, že naše úsilie nevychádza nazmar a že sa nám darí prezentovať naše mesto nielen ako mesto dobrého vína, ale aj ako mesto bohatého kultúrneho života, umenia a pohostinnosti.
   Želám vám preto radostné dni prežité v Pezinku, na Vinobraní i mimo neho, veľa zdravia a energie do ďalších dní, mesiacov a verím, že sa o rok opäť spolu stretneme.

 

Oliver Solga, primátor mesta Pezinok

 


Ohodnoťte článok: