Deň vo vinohradoch 9. septembra

August 2017 / Prečítané 185 krát

   Deviateho septembra 2017 od 11.00 do 19.00 h môžete ochutnať jedinečné vína v mieste ich zrodu vo vinohradoch malokarpatských vinárov.
   Deviatykrát sa totiž otvoria malokarpatské vinice pre všetkých vás, ktorí ste si zvykli víno vychutnávať počas jarných či jesenných otvorených pivníc – tentokrát vás však nepozývame do pivníc, ale do viníc s nádhernými výhľadmi na malokarpatskú krajinu.
   Vinári priamo vo svojich viniciach budú ponúkať hrozno a zároveň víno z neho vyrobené.
   V tento deň sa za skvelým vinohradníckym zážitkom môžete vybrať pešo, autom ale aj na bicykloch. Navštíviť môžete 50 viníc od Rače cez Svätý Jur, Pezinok, Modru... až po Budmerice. Súčasťou vstupenky je aj mapka, ktorá vám uľahčí putovanie – navštívite Fuksle, Gelnar, Huncpalky, Hoffnare, Téglik, Bajzle, Kalváriu v Modre a novovybudovanú Kamenicu pod Starou horou v Pezinku... Po tretíkrát vás privíta lokalita a hon Hofweingarten, ktorý sa ťahá až po mestské hradby Svätého Jura.
   V tento deň bude hrať vo viniciach muzika, ponúkať sa budú výborné kulinárske špeciality. Počas vinohradníckeho popoludnia ochutnáte Malíkov guláš ale aj guláš z diviny či podlievaný modranskou frankovkou, šenkvický gerhen, výborné syry a pagáčiky. Okrem vína bude možnosť ochutnať frizzante, hroznové mušty či skoré burčiaky. Súčasťou vstupenky bude aj bonus na nákup vína a hrozna.

   Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok a vychutnajte si výborné malokarpatské vína priamo na kopcoch Malých Karpát. Info a vstupenky: www.mvc.sk 

 


Ohodnoťte článok: