Hokejbalový turnaj žiakov základných škôl 2017

Júl 2017 / Prečítané 874 krát

   Mesto Pezinok v spolupráci s Malokarpatskou hokejbalovou ligou usporiadalo v piatok 23.6. už 6. ročník Majstrovstiev základných škôl v hokejbale. Turnaja sa zúčastnilo 7 tímov. Okrem pezinských škôl J. Kupeckého, Fándlyho, Na bielenisku a Orešia, aj výber Budmeríc, Šenkvíc a Réce. Obhajcom boli hráči z Réce. Pre žiakov boli pripravené i súťaže zručnosti, kde sa predstavili jednotliví hráči z každého mužstva. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde každý odohral v skupine systémom každý s každým a víťazi postupovali priamo do semifinále. Tímy na 2. a 3. mieste bojovali o postup do semifinále. Zo skupín priamo postúpili ZŠ Fánôdlyho a ZŠ Réca. Vo štvrťfinále boli úspešnejšími Budmerice a Šenkvice, ktoré si poradili s Kupeckého, resp. školou Na bielenisku. Do finále sa prebojovali Fándlyho a Réca, kde rozhodol o výsledku jediný gól, ktorý strelila Réca. V boji o bronz sa tešili Šenkvičania, ktorí porazili Budmerice.
   Štvrťfinále: Kupeckého – Budmerice 0:6, Šenkvice – Na bielenisku 3:0, Fándlyho – Budmerice 3:1, Réca – Šenkvice 4:1. O 3. miesto: Budmerice – Šenkvice 0:3. FINÁLE: Réca – Fándlyho 1:0.
   Konečné poradie: 1. Réca, 2. Fándlyho, 3. Šenkvice, 4. Budmerice, 5. Kupeckého, 6. Na bielenisku, 7. Orešie.

Individuálne vyhodnotenia hráčov turnaja:
Najlepší brankár: Jakub Hilár-Hrbek (Šenkvice
Najlepší útočník: Šimon Kozák (Fándlyho).
Najlepší strelec: Viliam Lakatoš (Réca).
Najlepší v kanadskom bodovaní: Vladimír Maťus (Fándlyho).
Najužitočnejší hráč: Jakub Ružek (Budmerice). ALL STARS TURNAJA Samuel Machala (Budmerice) – Tomáš Šóka (Šenkvice) – Šimon Kozák (Fándlyho) – Alexander Tóth (Réca) – Roman Ochaba (Budmerice).

Súťaže zručnosti:
Najrýchlejší s vedením loptičky: Alexander Tóth (Réca).
Najlepší v súťaži presnosti: Šimon Kozák (Fándlyho). Kráľ nájazdov: Jakub Ružek (Budmerice).

 

(pv)

 


Ohodnoťte článok: