Dychovky v preši - XVII. ročník

Júl 2017 / Prečítané 1042 krát

   Stretnúť sa v krásnom Pezinku pri muzike či pri vínku je sviatkom domácich i hostí, ktorí sem prídu z úprimnosti.
   Už sedemnásty ročník všetkých teší, že dychovky budú opäť v preši, klarinet, trúbka v rukách zahorí o pár dní na nádvorí. Nech zahrejú vás melódie s dychovkou, ktorá stále žije. Už prichádza naša hodina, veď sa tam stretneme ako jedna rodina.

   Festival Dychovky v Preši je osobitým festivalom v sérii slovenských festivalov. Má svoju pevnú dramaturgiu a osobitý esprit. XVII. ročník najväčšieho Medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb na Slovensku – Dychovky v Preši je pripravený.
   Desiatky slovenských dychových hudieb a mažoretkových súborov, ale aj veľa rakúskych, poľských, maďarských, nemeckých, švajčiarskych či špičkových moravských kapiel už predviedlo svoje umenie zasvätenému pezinskému publiku.
   Všetko, čo sa každoročne počas štvordňového festivalu udeje, majú „na svedomí“ organizátori Dychová hudba Cajlané, Pezinské kultúrne centrum a Fanklub DH Cajlané, ktorí pre vás opäť pripravili sviatočné dni s dychovou hudbou 10. až 13. augusta 2017.
   Tento projekt finančne podporili: Bratislavský samosprávny kraj, mesto Pezinok, SOZA, OOCR Malé Karpaty, Nadácia Revia, Poisťovňa Generali a. s., Nadácia ZSE, Stavoimpex Ho-lič spoločnosť s.r.o.
   Mediálni partneri: TV Pezinok, Pezinčan, Pezinsko, Rádio Re-gina, OC Plus.
   Každým rokom sa na náš festival vracajú dychovky z minulých ročníkov a samozrejme hlásia sa aj nové, ktoré sa chcú popasovať o nášho diváka – návštevníka. Tak je tomu i tento rok. Pozvanie prijali dychové orchestre z Česka, Rakúska, Švajčiarska a zo Slovenska.
   Vážení spoluobčania a návštevníci Zámockého parku, už teraz vás upozorňujeme, že Zámocký park bude od 6.00 h 12. augusta až do 12.00 h 14. augusta 2017 uzatvorený pre verejnosť. Vstup bude umožnený iba pre návštevníkov festivalu.
   Toto opatrenie je nutné z dôvodu zabezpečenia tribúny, zastrešenia, ozvučenia, sedenia pre návštevníkov, bufetu na občerstvenie a ďalšieho technického zabezpečenia festivalu.
   Ďakujem vám za pochopenie a verím, že úspech tohto kultúrneho podujatia je spoločným želaním. Nie je treba pripomínať, že i tohto roku sa opäť snúbi krása hudby, piesní a krojov, za
ktorými mnohí z vás tak radi chodíte.
   Uvidíme sa teda druhý augustový víkend a za každého počasia, pretože je to tradícia. Dychová hudba, tá vždy oblohu vyčistí, o srdciach ani nehovorím.

Do dychovky, priatelia!

Donor a predseda festivalu František Féder

 


Ohodnoťte článok: