ZuŠ Eugena Suchoňa pred prázdninami

Júl 2017 / Prečítané 1094 krát

   Ani tento rok nechýbali práce žiakov výtvarného odboru našej ZUŠ na výstave Kupeckého svet, ktorá sa konala v júni v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.
   Z triedy Mgr. art. Danice Tykovej v kategórii od 11 do 15 rokov sa môže pochváliť 1. miestom Klára Kapustová a 3. miestom Ema Karlíková. Úspešní boli aj žiaci akademickej maliarky Júlie Piačkovej. V siedmej kategórii získala 1. miesto Romana Ševčíková, 2. miesto Zuzana Pittnerová a v ôsmej kategórii porota udelila 2. miesto Kláre Ratuzkej. Cenu múzea si odniesol Andrej Zelník.
   Žiaci Júlie Piačkovej nás potešili aj Čestným uznaním kolektívu, ktoré im bolo udelené na súťaži Cesta čiary v Kremnici.
   Všetkým oceneným žiakom aj ich pedagógom srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu!
   V čase Keramických trhov ožila Naša galéria pestrou paletou keramických topánočiek na výstave V čom kráčaš, baroko, ktorú so svojimi žiakmi pripravila Danica Tyková. Topánočky – jedny krajšie ako druhé, aj infantka Margarita by sa ťažko rozhodovala, ktoré si vybrať.
   19. júna pripravili pre pezinskú verejnosť pedagógovia tanečného odboru Mgr. art. Martin Melník a Mgr. art. Diana Schlosserová galakoncert Tancujte s nami, na ktorom sa predstavili žiaci všetkých vekových kategórií. Spoluúčinkovala už tradične ľudová hudba Mariána Mráza. DiS.art.. Krásne choreografie ľudových tancov z rôznych regiónov Slovenska striedali zaujímavé a nápadité choreografie klasického a moderného tanca.
   Úplný záver školského roka patril žiakom literárno-dramatického odboru z triedy Mgr. Stanislavy Koníčkovej. Najmenší žiaci zahrali v priestoroch ZUŠ milé divadielko s názvom Vrabčiaci. O niečo starší žiaci už získavali skúsenosti na skutočnom pódiu v Malej sále pezinského domu kultúry. Pani učiteľka s nimi naštudovala pekné predstavenie Trinásť pochodujúcich čajníkov podľa rozprávok Daniela Heviera. Zaujímavé bolo aj vystúpenie starších žiakov, ktorí sa predstavili autorskou hrou Dáždnik. Divadelné predstavenie „Už (sa) hráme ?!“, ktorým sa prezentovali najstaršie žiačky LDO bolo inšpirované diplomovou prácou ich pedagogičky. Pretože žiačky veľmi rady improvizujú, vniesli do predstavenia veľa svojich nápadov a autorsky ho dotvorili. Hra predstavila divadlo nielen ako prostriedok zábavy, ale aj ako priestor na zamyslenie a reflexiu...
   Ďakujeme za podporu zriaďovateľovi, Pezinskému kultúrnemu centru. nášmu občianskemu združeniu a všetkým, ktorí nám pomáhajú a držia palce!

 

Zuzana Andelová

 


Ohodnoťte článok: